Посол при РЄ: потрібні чіткі дії партнерів щодо Росії, яка шукає морської війни

Для міжнародних партнерів України час висловлення занепокоєнь щодо агресивних дій Росії в Азовському морі минув.

Про це заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в коментарі кореспондентові “Укрінформу” у Страсбурзі.

“Росія намагається витіснити Україну з Азовського моря. Останні події свідчать, що Росія провокує Україну, шукаючи морської війни. Це новий фронт російської агресії проти України. Ситуація очевидна і для нас, і для наших міжнародних партнерів. Час висловлення глибокого занепокоєння минув. Україна робитиме свою роботу”, – сказав дипломат.

Кулеба також відзначив, що потрібні чіткі дипломатичні, санкційні та безпекові дії партнерів України, щоб демотивувати Росію продовжувати ескалацію.

Депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс також звертає увагу європейських політиків на небезпечну ескалацію в Азовському морі.

МЗС України заявило, що невідкладно проінформує партнерів про агресивні дії Росії в Азовському морі та вимагає реакції міжнародного співтовариства на провокації РФ.

Агресивні дії кораблів Російської Федерації в Азовському морі, що мали місце 25 листопада, “ставлять хрест” на угоді між Україною та РФ від 2003 року щодо Азову. 

Про це 25 листопада заявив постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін.

“Росіянами не просто було здіснено таран буксиру ВМС, що призвело до втрати ним частини керованості, але й здійснено блокування всіх кораблів групи з тим, щоб вони не могли надати допомогу буксиру“, – зазначив він.

Бабін додав, що кораблі РФ всіляко провокували судна ВМС на відкриття вогню.

 “Наразі ситуацію не вичерпано. Є ризики, що звинувачення в якихось “порушеннях” з боку ВМС України ми почуємо не лише з російської пропаганди, але й від окремих посадовців. Бо ці події ставлять хрест на міфі про Угоду 2003 р. щодо Азову як хоч у чомусь корисну для України”, – додав Бабін.

Зранку 25 листопада Військово-морські сили ЗСУ повідомили, що прикордонні кораблі РФ “здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України”.

 

 У неділю зранку Військово-морські сили ЗСУ заявили, що прикордонні кораблі РФз дійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України, протаранивши український рейдовий буксир.

Зокрема, російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксиру, в результаті якого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, а також втрачено рятувальний плотик.

У свою чергу у так “прикордонному управлінні ФСБ по Криму” заявили, що три кораблі Військово-морських сил України перетнули державний кордон Росії. Згодом росіяни заборонили прохід цивільних суден через Керченську протоку у неділю.

Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко повідомив, що екіпажі українських кораблів, які очікують можливості перетнути Керченську протоку, перебувають у бойовій готовності і готові до можливої висадки російського десанту.

Воронченко оцінив обстановку біля Керченської протоки як “складну й напружену”.

В українському МЗС заявили, що провокативні дії з боку РФ у Чорному та Азовському морях “перейшли межу і стали агресивними”, МЗС розцінює дії агресивні РФ щодо кораблів ВМС ЗСУ як порушення норм Статуту ООН та Конвенції ООН з морського права.

У ВМС ЗС України заявили, що військові кораблі України користуються свободою судноплавства у Керченській протоці та Азовському морі, отже можуть здійснювати прохід через Керченську протоку у будь який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *