Міністр економрозвитку розповів про передачу на приватизацію спиртзаводів та лісгоспів

Про передачу на приватизацію спиртзаводів та лісгоспів розповів міністр економрозвитку Ігор Петрашко. Він повідомив у інтерв’ю УП, що МЕРТ продовжує процес підготовки на продаж держпідприємств.

Петрашко завив про намір продовжити курс, заданий Тимофієм Миловановим у активному темпі.

«Ми передали підприємства, зараз передаємо спиртові заводи… Ми прихильники максимально швидкої приватизації… Усього у переліку 659 підприємств… З цієї кількості 133 – це заклади культури, 102 – підприємства оборони, 341 лісгосп. Якщо відняти, то залишається 83 підприємства. Ми вважаємо, що в державній власності повинно приблизно стільки ж і залишитися», – сказав Петрашко.

Нагадаємо:

У зв’язку з коронакризою пригальмувати процес приватизації та відкласти до більш сприятливого часу запропонували парламентарі. Це реалізовується від початку дії Закону України №853-IX «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна». Документ передбачає, що з 25 вересня на період карантину для запобігання поширення коронавірусу забороняється проведення аукціонів у межах великої приватизації ДП. Законопроєкт №3252, який став законом, зареєстрували депутати наприкінці травня 2020 року. 22 березня його підписав президент Володимир Зеленський.

Відповідно до закону, парламентський контроль за приватизацією державного майна здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання приватизації державного і комунального майна.

Комітет у межах своєї компетенції здійснює контрольну функцію шляхом прийняття відповідних рішень, підготовки висновків та надання рекомендацій за такими основними напрямами:

1) здійснення державної політики у сфері приватизації;

2) здійснення приватизації та аналізу її результатів;

3) додержання законодавства України про приватизацію;

4) діяльність Фонду державного майна України;

5) створення державними органами умов для здійснення приватизації;

6) додержання встановленого порядку приватизації об’єктів державної власності;

7) виконання умов договорів купівлі-продажу державного майна;

8) перерахування коштів, що надійшли від приватизації об’єктів державної власності, та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації таких об’єктів, до державного бюджету;

9) підготовка і попередній розгляд питання про призначення та звільнення з посади Верховною Радою України Голови Фонду державного майна України.

Гроші від продажу держпідприємств планували відправити на проїдання. Жодного проекту розвитку, інновацій чи модернізації, або ж придбання активів на користь держави за кошти від приватизації поки що немає.