Порошенко заявив, що рано думати про другий президентський термін

Президент України Петро Порошенко під час прес-конференції в неділю, 14 травня, заявив, що поки рано думати про другий термін на посаді глави держави.

Відповідне питання задала журналіст Lb.ua Соня Кошкіна, стверджуючи, що їй відомо про наміри Порошенка вдруге стати президентом.

“Щодо висунення на другий термін: ще є майже два роки президентських повноважень, і треба ще багато чого зробити… Стратегію розвитку країни на цей і наступний рік я представлю суспільству в своєму посланні до Верховної Ради у вересні”, – відповів Порошенко.

Чергові президентські вибори в Україні заплановані на 2019 рік.

Про роботу Луценка

Президент України Петро Порошенко відзначив хорошу статистику Генеральної прокуратури під керівництвом Юрія Лценка за кількістю відкритих і переданих до суду кримінальних проваджень.

“Якщо оцінювати роботу за кількістю відкритих кримінальних справ та справ, переданих у суд, то тут є “досить хороша статистика” щодо кількості справ, які передані в суд як відносно справ Євромайдану, “справи Януковича” і справ проти корупціонерів”, – сказав Порошенко на прес-конференції в неділю, 14 травня.

Глава держави також закликав Луценка відзвітувати перед Верховною Радою за рік роботи.

“Рік – це достатній термін, коли необхідно давати звіт про результати. Я… мені здається, він мав намір, але я думаю, він нас почує, і я б радив провести публічний звіт у парламенті… Я думаю, є про що звітувати”, – сказав Порошенко.

Раніше Центр протидії корупції назвав п’ять головних невдач Луценка на посаді генпрокурора.

Про плівки Онищенка

Президент України Петро Порошенко під час прес-конференції в неділю, 14 травня, заявив, що не чув так звані “плівки Онищенка”.

Відповідаючи на запитання журналістів, глава держави сказав: “Ні, не чув і не збираюся”.

Порошенко підкреслив, що Олександр Онищенко повинен прибути в Україну і дати свідчення у своїй справі та іншим, інформацією щодо яких він володіє.

“Він обґрунтовано підозрюється у скоєнні злочинів, докази яких були передані Верховній Раді під час голосування Верховної Ради щодо зняття недоторканності, Рада проголосувала і цю недоторканність з нього зняла”, – нагадав глава держави.

Нагадаємо, колишній народний депутат Олександр Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ Укргазвидобування, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. В СБУ заявили також про початок досудового слідства щодо Онищенка за ознаками державної зради.

У грудні 2016 року Онищенко звинуватив адміністрацію президента України Петра Порошенка в “купівлі” голосів у парламенті через нього і декількох інших народних депутатів. Він заявив, що у нього є відповідні аудіозаписи, їх пізніше стали називати “плівками Онищенка”.

Верховна Рада надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт 5 липня 2016 року. Проте напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави. Він був оголошений в національний розшук 8 серпня 2016 року.

У грудні 2016 року інтернет-видання Страна.UA оприлюднило перший аудіозапис, наданий, як стверджується, Онищенком. Запис представлений як розмова народних депутатів Онищенка і лідера фракції Воля народу Олеся Довгого. У лютому в цьому виданні оприлюднена друга частина записів Онищенка, за його словами, з колишнім народним депутатом України Миколою Мартиненком.

Нагадаємо, прес-конференція Порошенка стала першою з червня 2016 року.