Із виступу Боррелля: широко поширена корупція продовжує гальмувати процес реформ в Україні

У Європейському союзі вважають, що в Україні процес реформ, попри помітний прогрес, продовжує гальмувати широко поширена корупція. Це прозвучало у виступі Високого представника ЄС Жозепа Борреля, яке від його імені в Європарламенті оголосив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс і яке цитує “Інтерфакс-Україна

“Я поділяю вашу (доповідача Мікаеля Галера – ред.) оцінку про те, що, “попри помітний прогрес, широко поширена корупція продовжує гальмувати процес реформ в Україні”. Її ключові інститути повинні мати сильне і незалежне керівництво і мати можливість виконувати  свою роботу без політичного, економічного або іншого втручання.

Це необхідно зупинити, і для цього життєво важливо, щоб Національне антикорупційне бюро було повністю незалежним. За минулі роки Бюро показало свою ефективність і принесло відчутні результати. Боротьба з корупцією – ключова умова макрофінансової підтримки ЄС …

… З самого початку втручання Росії було направлено на дестабілізацію, поділ і ослаблення України. Так що краща відповідь – залишатися єдиним цілим і продовжувати працювати для процвітання і стабільності, які є результатом розумної економічної політики.

Ми настійно закликаємо всі політичні фракції, орієнтовані на реформи, зібратися разом і дати чіткий сигнал про рішучість України зробити свій шлях реформ незворотнім. Це буде одне з основних послань, які я передам завтра прем’єр-міністру Шмигалю. ЄС допомагає Україні створювати правильні умови для процвітання і миру. Україна має нашу підтримку: політичну, фінансову та технічну.

Крім того, в ЄС висловили переконання щодо того, що “останні події в сфері верховенства права та боротьби з корупцією показують, що всеосяжна реформа судової системи давно назріла”.

Домбровскіс також зазначив, що у звіті сказано про те, що “від контрабанди виграють тільки злочинці й олігархи”.