Порошенко пообіцяв не допустити пролиття крові після отримання Томосу

Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що не допустить провокацій та пролиття крові після створення Української Помісної Православної Церкви та надання Томосу про автокефалію.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко зазначив, що частина депутатів під час розгляду у Верховній Раді не підтримала звернення до Вселенського патріарха.

“Як ви знаєте, лише одна політична сила перешкоджала цьому – не просто не голосувала, а намагалася влаштувати бійку всередині парламенту… І я дякую парламентарям, бо я був в цей час у залі, що ми не дозволили піти на цю провокацію”, – заявив він.

 “Але я наголошую, що і після отримання Томосу ми не допустимо жодних провокацій, в які б ряси, і в які б одежі не одягалися провокатори. У нас буде збережено свободу віри. Кожен буде ходити своєю дорогою до Бога.

І ми не допустимо і не маємо допустити пролиття жодної краплі крові, бо лише вірою і молитвою буде створено і буде існувати Українська Помісна Православна Церква”, – наголосив Порошенко.

Президент додав, що екзархи Вселенського патріархату розпочали роботу “на фінішній прямій по наданню Томосу”, але він не буде говорити про те, що “Томос уже у нас в кишені”.

Раніше Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив тверду упевненість у тому, що Україна найближчим часом отримає Томос про автокефалію УПЦ.

7 вересня стало відомо, що до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїми екзархами в Києві архиєпископа Даниїла Памфілійського зі США й єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Київський патріархат після томосу планує висувати кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Російська православна церква намагається завадити наданню Українській православній церкві дозволу на автокефалію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *