Порошенко після зустрічі з Трампом: Україна отримала тверду підтримку з боку США

Президент України Петро Порошенко після переговорів з президентом США Дональдом Трампом заявив, що Київ отримав тверду підтримку зі сторони Вашингтона.

Зокрема, про це Порошенко сказав журналістам за підсумками зустрічі з Трампом в Білому домі:

“Відбулася повноцінна, детальна зустріч з президентом США Дональдом Трампом. Ми отримали тверду підтримку з боку США, підтримку і щодо суверенітету, територіальної цілісності, незалежності нашої держави”.

Глава держави також зазначив, що під час переговорів отримав запевнення в твердій підтримці проведення реформ в Україні.

За словами Порошенка, президент США дав доручення розширити співпрацю з Україною у військово-технічному напрямі:

“Окремо було підкреслено наше співробітництво у військово-технічному напрямі. Ми будемо більш детально це зараз обговорювати з міністром оборони США Джеймсом Меттісом … Але президент дав чіткі доручення для того, щоб ми розширили нашу співпрацю”, – заявив президент України.

20 червня в Білому домі відбулися переговори президента Порошенка з президентом США Трампом і віце-президентом Майком Пенсом.

Раніше держсекретар США Рекс Тіллерсон припустив, що офіційний Київ і Москва домовляться про нову угоду щодо вирішення конфлікту на Донбасі, яка замінить Мінські домовленості.

Президент США Дональд Трамп заявив про досягнення значного прогресу під час переговорів з президентом України Петром Порошенком.

“Це велика честь зустрітися сьогодні з президентом Порошенко, президентом України – місця, в [справи якого] ми всі дуже сильно залучені, ви це бачите, і про це всі читають. Ми мали дуже-дуже хорошу дискусію і досягнуто значного прогресу”, – сказав Трамп, передає Європейська правда.

Як зазначає Reuters, у повідомленні Білого дому, поширеному після зустрічі лідерів України та США, повідомляється, що в ході зустрічі “обговорювалася підтримка мирного врегулювання конфлікту на сході України, а також порядок денний реформ президента Порошенка і його зусилля в боротьбі проти корупції”.