Ілля Кенігштейн: Країною керують золотозубі жлоби

Проблема України не в кількості вкраденого, а в паралічі розвитку. Домінування штучних монополій паралізує оновлення економіки, відсуваючи нашу країну на маргінальну периферію світового розвитку. Але головна проблема навіть не монополії, а жлоби.

Країною керують золотозубі неосвічені жлоби, які сидять на всіх рівнях влади і блокують будь-які спроби що-небудь змінити, поліпшити або розвинути. Вони не в курсі що таке цифровий підпис і він їм не потрібен. Їм невтямки, в чому суть PayPal. Вони не розуміють, навіщо потрібен 4G. “Дали ж 3G, чим знову незадоволені”, – думають вони.

Вони взагалі не довіряють покупкам в інтернеті, тому що вважають, що як тільки номер потрапить в мережу – його тут же вкрадуть хакери. Комп’ютер на столі у жлоба накритий серветкою, а камера заклеєна папірцем. Жлоб завжди сильно стурбований потенційною можливістю бути виявленим, пояснюючи це небажанням “світитися”. Насправді жлоб боїться, що його застануть зненацька тоді, коли він цього не чекає і побачать, наскільки він неспроможний.

Жлоби щиро вважають, що надмірні знання більше шкодять, ніж йдуть на користь, особливо в проекції на життєвий досвід, отриманий в результаті задушевних бесід на кухні з сусідом Васею. Тому стиль їх управління заснований не на книжках з менеджменту, а на порадах під пиво, докторську ковбасу і консервну банку з бичками на сходовій клітці.

Завдяки таким типажами, Україна практично повністю позбавлена сучасних цифрових послуг, що давно стали частиною повсякденного життя будь-якої розвиненої країни. І всі спроби ці послуги впровадити будуть розсипатися на порох, поки в держкомпаніях і відомствах будуть сидіти жлоби, що демонструють абсолютну неготовність до будь-яких нововведень і змін.

Будь-які ідеї потонуть в інструкціях, кошти розкрадуть, а починання перетворять на абсурд. І поки для держави головним пріоритетом є страх втрати удаваної стабільності та недопущення поворотів вправо чи вліво, на чолі цього механізму будуть сидіти золотозубі неосвічені жлоби, що добре засвоїли один урок: хочеш добре жити – будь як всі і не висовуйся.

Ілля КенігштейнКеруючий партнер Creative Quarter