Порошенко: антикорупційний суд розпочне роботу цього тижня

Президент підпише відповідний указ.

Вищий антикорупційний суд України розпочне роботу вже цього тижня. Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив президент України Петро Порошенко.

“Цього тижня має бути підписаний мій указ і ми маємо запустити антикорупційний суд”, – сказав глава держави.

Порошенко вважає, що конкурс на посади суддів цього суду пройшов “блискуче” за участі ради міжнародних експертів та визнаний у всьому світі. За його словами, в Антикорупційному суді почнуть працювати “найкращі судді, науковці, адвокати, які є гарантом того, що країна кардинально зміниться”.

Глава держави також додав, що початок роботи Антикорупційного суду – це “реалізація того, що записано в Конституції щодо членства України в ЄС та НАТО”, як і кроки із захисту активістів, які мають право на протест.

Нагадаємо, 2 серпня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, яким передбачається встановлення організаційної складової створення Антикорупційного суду. Перед тим, 12 липня, Верховна Рада внесла зміни до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з ухваленням Закону України “Про Вищий антикорупційний суд”. Також було підтримано поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах, на ухваленні наполягали в Міжнародному валютному фонді.

Зазначимо, серед сумнівних кандидатів опинилися скандальна суддя Солом’янського суду Києва Вікторія Кицюк, яка “засвітилась” у скандалі з патрульними, одіозний суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрій Бурбела, який засудив “васильківських терористів” до 6 років в’язниці, натомість правозахисники назвали справу сфабрикованою, і Апеляційний суд звільнив засуджених, суддя Оксана Голуб, яка позбавляла активістів Євромайдану прав керування транспортними засобами, суддя Шевченківського районного суду міста Києва Євген Мартинов, який разом із колегою Олегом Лінником відпустили на волю двох тітушок, підозрюваних у завершеному замаху на вбивство шести осіб на Майдані.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/antikorupciyniy-sud-rozpochne-robotu-cogo-tizhnya-poroshenko-1325904.html?fbclid=IwAR1dkp2Gwy0RzrYSGwJ-L-pqkSIWWjjMbs0WZE6pOzgkkSVR_9X8x4VaLfE

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *