Поки Гройсман заявляє про річну інфляцію в 14%, «Київський» торт подорожчав майже вдвічі

«Продовольча інфляція» галопом випереджає загальну – ціни на багато продуктів харчування у році, що минає, зростали більше, ніж індекс інфляції

Доки влада рапортує про річну інфляцію в 14%, відвідувачі ринків та супермаркетів бачать цінники, що переписуються ледь не щотижня і дещо не відповідають офіційній статистиці, йдеться у статті «Главкома» «Олів’є часів Гройсмана».

Приміром, вартість фірмового рошенівського торта «Київський» зросла за рік, мабуть, рекордно – зі 126 до 224 гривень.

«Продовольча інфляція» галопом випереджає загальну – ціни на багато продуктів харчування у році, що минає, зростали більше, ніж індекс інфляції. Найбільше подорожчали яйця (на 34%), вершкове масло (на 32%), молоко (на 22%), кисломолочний сир (на 16%), соняшникова олія (на 11%). Виробники пояснюють це зростанням світових цін, браком якісної сировини, сезонними факторами, а під свята додається ще й неминуча «новорічна» націнка від кмітливих продавців.

Загалом же, якщо порахувати вартість новорічного столу з традиційним набором продуктів – салати, холодець, копчені продукти, фрукти, алкоголь, то він коштуватиме приблизно 2000 гривень, що на 600 гривень більше за минулорічну вартість (якраз на ті ж самі 30%, що показав нам «індекс олів’є»).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *