Насіров розмірковує, якою має бути мінімальна зарплата

Червень 2017 середня ЗП 7200 грн. На цьому рівні повинна бути мінімалка на кінець року.

Україна отримала безвіз юридично, але значна частина українців мають фінансові обмеження для мандрівок в Європу. Тому чергове і, увага, відчутне підвищення заробітної плати, зокрема мінімальної, має стати важливим кроком до європейської інтеграції.

За останній рік ситуація дещо змінилася. З підвищенням мінімалки, за яке Я боровся, середня зарплата у країні за рік виросла з 4984 грн (травень 2016) до 6840 грн. А в червні 2017 вже склала приблизно 7200 грн.

Але… В дійсності “3200” – це лише перший крок з детінізації зарплати, за ним мають бути наступні дії. Я ще торік говорив, що на початок 2017-го економічно обгрунтованою була б мінімалка в 5 тис грн. а до кінця поточного року можна було б рухатися до 7 – 7,5 тис грн. По-перше, для цього є всі економічні передумови, по-друге, це чергова легалізація доходів громадян призведе до реального наповнення державного та місцевих бюджетів.

Цікаво, правда, чому знову ідею підвищення мінімалки вже півроку ігнорують профільні відомства? Адже вони перекладають проблему детінізації заробітних плат на простих працівників комерційного сектора. Крім того, змушують бюджетнків, лікарів, вчителів, виживати будь-якою ціною.

Роман Насіров

https://www.obozrevatel.com/person/roman-nasirov.htm