Почався Масляний тиждень. Як святкувати?

Масляна – стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею. Про те, коли Масляна у 2018 році, які є традиції святкування і що не можна робити в це свято читайте в матеріалі

 Щороку Масляна в Україні припадає на різний час. Вона відзначається рівно за тиждень до Великого Посту. У 2018 Масляна в Україні святкуватиметься з 12 по 18 лютого.

Увесь тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масляна – понеділок, вівторок і середа і Широка Масляна – четвер, п’ятниця, субота та неділя. У перші три дні можна займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припиняються. При цьому кожен день Масляної має свою назву і призначення. В давнину дотримувались усіх традицій, але сьогодні – більшість із них вже забулися.
Здавна свято Масляної відзначається масовими народними гуляннями, піснями тощо. Господині змагаються за найсмачніший рецепт млинців, а чоловіки, за традицією, придивляються собі наречену.

Кожне місто України по-особливому відзначає стародавнє свято. Працівники культури придумують сценарій Масляної, а місцеві кухарі влаштовують ярмарок млинців. Вважається, що так люди вітають прихід весни.

МАСЛЯНА 2018: ЯК СВЯТКУЮТЬ МАСЛЯНИЙ ТИЖДЕНЬ

За традицією Масляна святкується тиждень (так званий Масляний тиждень). Кожен день є символічним.

ПОНЕДІЛОК – ГОСТІ

У перший день Масляної приймають гостей та печуть млинці. Колись у цей день прикрашали оселю солом’яний опудалом.

ВІВТОРОК – ЗАЛИЦЯННЯ

У вівторок незаміжні дівчата влаштовували оглядини або ж йшли кататися з хлопцями на санях. Вважалося, якщо ти не смустишся з гірки, то Масляна образиться.

СЕРЕДА – ЧАСТУВАННЯ

У середу жінка кличе зятя та інших гостей на млинці. Кожна хазяйка повинна мати особливий рецепт приготування млинців.

ЧЕТВЕР – ГУЛЯННЯ

У четвер розпочинаються масові гуляння.

П’ЯТНИЦЯ – ТЕЩИН ДЕНЬ

У п’ятницю вже зять повинен кликати тещу на млинці. Вважається, що такий обряд сприятиме налагодженню стосунків у родині.

СУБОТА – ПРОЩАННЯ ІЗ ЗИМОЮ

У суботи всіх ходять у гості та з веселим настроєм проводжають зиму. Існує традиція запрошувати в гості сестру чоловіка (зовицю) та пригощати її смачними млинцями.

НЕДІЛЯ – ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ

Тиждень завершується Прощеною неділею, коли треба забувати всі образи та прощати. Ближче до вечора всі гуляння завершуються символічним спалюванням опудала.

З 19 лютого гуляння припиняються, оскільки в силу вступає Великий піст, який триватиме до 8 квітня – Великодня.