Дез Браун: Це не мирний план, це 12 кроків. Вони можуть бути прийняті чи відкинуті

Група американських, європейських, російських, українських експертів і посадовців, яка виступила із «новим мирним планом щодо вирішення конфлікту в Україні і довкола», відповідає зараз на шквал критики. Дехто із підписантів наголошує, що те, що вони запропонували, є «не обов’язковим для виконання, а лише пропозиціями». Серед них, зокрема, і зняття санкцій з Росії. Із підписантами і їхніми критиками поспілкувалася Українська служба «Голосу Америки».

Так званий «мюнхенський мирний план», серед пунктів якого є і зміна санкційного режиму щодо Росії, і відновлення з нею торгівлі, і запуск «діалогу про визначення ідентичності України з урахуванням думки сусідів, зокрема Росії», гостро розкритикувала група американських дипломатів, урядовців і експертів. На їхню думку, документ багато в чому «повторює месeджі Кремля».

Лорд Дез Браун, підпис якого стоїть першим під документом, наполягає: представлений на Мюнхенській конференції план із 12 кроків ніяким чином не є новим мирним планом для України, а є лише списком пропозицій для покращення безпекової ситуації в регіоні.

«Ми жодним чином не пропонуємо план, який би замінив процес, за який відповідають інші сторони. Ми лише кажемо: ось 12 кроків, ось опції для розгляду, конкретно для того, щоб применшити страждання людей, і збільшити впевненість. Ми дуже чітко кажемо: це не мирний план, це 12 кроків. Вони можуть бути прийняті чи відкинуті. Ми не нав’язуємо їх нікому. Ми зібрали експертів, які проаналізували ситуацію, і вони запропонували речі, які б могли допомогти підтримати мирний процес», – заявляє Дез Браун, віце-президент ініціативи Nuclear Treaty Initiative і колишній міністр оборони Великої Британії.

До розробки «плану 12 кроків» не були залучені офіційні представники урядів ніяких країн, стверджує Браун.

«Жодний уряд не казав нам, що робити. Ми не підігруємо жодному урядові. Ми – незалежна організація, яка вірить у принцип спільної безпеки. І, як правило, люди, які розкритикували нас цього разу, підтримують наші рекомендації», – запевняє підписант №1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *