Loading...

«Платити не можна відмовитися». Як українцям відключити централізоване опалення в квартирі

В Україні споживачі розглядають можливість відмовитися від тепла і використовувати альтернативні види опалення для обігріву квартир через високі тарифи на централізоване опалення. Було з’ясовано, що поквартирного відключення централізованого опалення в українському законодавстві не передбачено.

Припинити теплопостачання можна в усьому будинку після одноголосного прийняття рішення. Тобто підтримати ініціативу повинні всі власники квартир в будинку. У наказі Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року (остання редакція – від 09.08.2008 року) прописана відповідна норма в «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання ».

Правила відмови від централізованого теплопостачання багатоквартирного будинку

Відключити будинок від опалення може тільки його власник – ЖКС, ЖБК або ОСББ. Він або його представник повинен подати заяву в спеціалізовану комісію при районній адміністрації. Заява повинна обов’язково містити причину відмови від послуги, екземпляр письмового рішення загальних зборів мешканців будинку про відмову від централізованого постачання теплом з метою подальшого облаштування автономного або індивідуального опалення. На підтримку відключення повинні поставити підписи всі власники квартир в будинку, що пізніше обов’язково перевірить комісія.

Глава правління всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак сказав: «Коли відключається цілий будинок від центрального опалення, тоді ставиться заглушка на вході. Відповідно всі внутрішньобудинкові мережі центрального теплопостачання демонтуються ». Таким чином, скасовується оплата за опалення громадських місць в будинку.

Як вибрати альтернативне опалення

Після відключення централізованого опалення виникає питання, який вид опалення вибрати. Існують варіанти опалення електрикою і газом. Необхідно враховувати, що будь-яку установку потрібно узгодити з постачальником газу або електрики. Відповідно, якщо, наприклад, вибір припав на газовий котел, потрібно звернутися в газову службу. «Установка газових котлів повинна бути узгоджена з газовою службою. Якщо це не суперечить технічним можливостям і є 100% згода мешканців будинку. Головною технічною проблемою є відсутність димових каналів в багатоповерхових будинках »- підкреслює Роман Співак. Якщо відбувається установка індивідуального опалення на електриці, діють ті ж правила.

Також є можливість встановити дахову або модульну котельню в разі неможливості підведення до будинку централізованого опалення.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *