Перші у Східній Європі: Супрун озвучила загрозливі дані про ВІЛ в Україні

В Україні близько 244 тисяч осіб є носіями ВІЛ-інфекції, при цьому понад 100 тисяч українців не знають про свою хворобу.

Про це на своїй сторінці у Fаcebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона закликала українців пройти тест на наявність ВІЛ-інфекції.

“В Україні більшість нових випадків виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний. Ця ситуація може бути виправлена, якщо не заплющувати очі на проблему і вчасно проходити тестування”, — написала Супрун.

Перші у Східній Європі: Супрун озвучила загрозливі дані про ВІЛ в Україні

Вона наголосила, що в Україні немає проблем з лікуванням — країна перша у Східній Європі, яка переходить на 100% забезпеченість ліками. “Тобто кожен ВІЛ-українець може отримувати лікування безкоштовно”, — зазначила в.о. міністра.

“Якщо ви ще не перевірилися — час дорослішати. Відвідайте найближчий пункт тестування та зробіть тест. Це швидко (15 хвилин), безкоштовно і конфіденційно! Адреси з пунктами для тестування на ВІЛ в Україні можна знайти на сайті AHF Ukraine”, — розповіла Супрун, уточнивши, що швидкий тест на ВІЛ можна пройти й у сімейного лікаря, а також в кожному закладі охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу.

“У наступному році в країну буде завезено понад мільйон високоякісних (точність 99%) тестів як за державні кошти, так і за фінансування міжнародних донорів”, — підсумувала вона