Як бути з бізнесом в Україні після введення податкових нововведень? Радить експерт

Обов’язкового ЄСВ можна уникнути, але “сплячі” підприємства таки краще закрити, вважає фахівець, повідомляє  Сегодня.ua
Не платити внесок і чекати, що нововведення відмінять, в даному випадку не вийде
З 1 січня 2017 року всі приватні підприємці будуть зобов’язані платити щомісяця по 704 гривні  єдиного соцвнеску (Соціального внеску ЄСВ), що вже призвело до масової подачі заяв на закриття підприємств. Про це повідомляє податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська, передає ЛІГА.net.
Закриття бізнесу – дійсно вихід для тих підприємців, які ведуть свою справу з великими перервами і на сплату соцвнеску і інших платежів просто не заробляють, зазначає податковий консультант.
“Яущо несподівано підвернувся заробіток, то  люди будуть проводити або через партнерів за певний відсоток від угоди, або пропонувати замовнику розрахунок готівкою.

Якщо бізнес все ж існує, але працює” з перебоями “, можна порекомендувати підприємцю зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, стати його засновником і тимчасово, на період відсутності діяльності, виконувати функції керівника (директора) “Підвішений” таким чином ТОВ їсти не просить, тобто при відсутності операцій податкові зобов’язання не виникають “, -. уточнює експерт.
Терміну давності за несплату соцвнеску, не існує.
Юридична особа на загальній системі оподаткування неплатник ПДВ без найманих працівників подає лише один звіт на рік – декларацію про прибуток, та й то, тільки якщо були хоч якісь доходи, уточнює Томашевська.
Однак варто пам’ятати, що не платити внесок і очікувати, що нововведення спіткає доля деяких попередніх, які швидко скасували, в даному випадку не вийде. Справа в тому, що терміну давності за таке правопорушення, тобто, несплату соцвнеску, не існує. А це означає, що податківці мають право стягнути з підприємця ці суми і через кілька років.
“Згідно з ч. 16 ст. 25 Закону про ЄСВ, термін давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Це означає, що орган Державної фіскальної служби може нарахувати суми ЄСВ, застосувати штрафні санкції за порушення порядку нарахування і сплати внеску, стягувати недоїмки і штрафних санкцій за весь період існування суб’єкта господарювання, з дати його постановки на облік як платник ЄСВ “, – зазначає Томашевська.
Нагадаємо, що вже з наступного місяця мінімательная зарплата складе 3200 гривень, відповідно, соцвнесок та складе 704 гривні або 8448 гривень на рік. Платити його доведеться навіть тим підприємцям, які тимчасово не ведуть справи