У Мінсоцполітики розповіли, як «преміюватимуть» економних споживачів комунальних послуг

Міністерство соціальної політики продовжує працювати над системою заохочення економних споживачів комунальних послуг. У відомстві знову заговорили про ідею монетизації субсидій.

За повідомленням Мінсоцполітики, невикористана в межах опалювального сезону субсидія буде видаватися громадянам у вигляді грошової премії, яку можна буде витратити на заходи енергоефективності. Над механізмом та алгоритмом цієї системи поки що працюють в Уряді.

Нагадаємо, за результатами опалювального сезону 2015-2016 невикористані субсидії в загальній сумі 10 млрд гривень повернули до держбюджету (за виключенням сум на оплату 100 кбм газу або 150 кВт електроенергії кожному споживачу). Але в Уряді планують врахувати невідповідність соціальним нормативам реальному споживанню компослуг, щоб на рахунках залишалися менші суми. Так, норматив на обігрів житла зменшений до 5,5 кбм газу на кв. метр площі.

Витратити невикористану в певному місяці субсидію можна буде тільки в межах опалювального періоду. Так, якщо у грудні, приміром, сім’я використала газу на опалення менше норми, то субсидія може перекрити понаднормове споживання у січні, коли погодні умови примушували палити «блакитне паливо» на повну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *