“П’є лише воду”. Адвокат Саакашвілі розповів про стан політика в ізоляторі

Адвокат затриманого лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький повідомив про те, що його підзахисний дійсно оголосив голодування і споживає тільки воду.

“Він п’є тільки воду, ніякі дитячі суміші не вживає”, – запевнив Чорнолуцький.

Також адвокат зазначив, що “поки Саакашвілі почувається нормально, хоч і оголосив голодування”.

Як написав на своїй сторінці в Facebook другий адвокат затриманого Павло Богомазов, 9 грудня, в СІЗО СБУ побачити Саакашвілі їм не вдалося, але “під тиском громадськості і журналістів”, політику передали книги, канцелярію і одяг.

Раніше повідомлялося, що затриманий Саакашвілі заявив про початок голодування.

Дружина затриманого лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі Сандра Рулофс заявила, що влада Грузії і України щодо її чоловіка діють спільно, готуючи його екстрадицію з Києва у Тбілісі, передає Інтерфакс.

"П'є лише воду". Адвокат Саакашвілі розповів про стан політика в ізоляторі

“Я не сподіваюся на справедливий український суд, який завтра повинен винести рішення про запобіжний захід моєму чоловікові. Швидше за все, рішення суду вже продиктовано українською владою і його залишать у попередньому ув’язненні. Можливо, приймуть рішення про домашній арешт, але все це робиться для того, щоб виграти час і дочекатися вироку по Міхеїлу в грузинському суді, а вже потім, по задуманому плану, його хочуть екстрадувати з Києва в Тбілісі”, – сказала вона.

За її словами, чинна влада України і Грузії, які узгодили план екстрадиції Саакашвілі, діють “примітивно, грубо, без оглядки на міжнародне співтовариство”.

Відзначимо, що в даний час у Тбіліському міському суді розглядається справа про перевищення Саакашвілі повноважень на посаді президента Грузії. Зокрема, мова йде про його указ про дострокове звільнення з ув’язнення чотирьох поліцейських, засуджених за звинуваченням у вбивстві співробітника Банку Грузії Сандро Гиргвліані у 2006 році.

У суді розглядаються також кримінальні справи проти Саакашвілі в розтраті державних коштів, розпорядженні про силові розгони мітингу опозиції в 2007 році у Тбілісі і захоплення будівлі телекомпанії Імеді.

“У мене складається враження, що сьогодні в Україні взагалі не діє закон і все вирішується як в середньовіччі, з волі влади, інакше як можна пояснити викрадення мого чоловіка з квартири в Києві і доставку його в Службу безпеки з мішком на голові”, – сказала Рулофс.

Вона вважає, узгоджений сценарій екстрадиції Саакашвілі не спрацює і події в Києві та Тбілісі “будуть розвиватися в іншому напрямку”.

Нагадаємо, ввечері, 8 грудня, Саакашвілі був затриманий правоохоронцями в Києві. Йому інкримінують частину 2 статті 256 Кримінального кодексу (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їх злочинної діяльності), яка передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.

У даний момент Саакашвілі перебуває в ізоляторі тимчасового утримання СБУ в Києві, він оголосив про початок безстрокового голодування.

Перша, невдала, спроба затримати Саакашвілі була зроблена в Києві 5 грудня. Однак тоді прихильникам політика вдалося його звільнити під час транспортування.

Генеральна прокуратура підозрює, що політичну діяльність Саакашвілі спонсорував український олігарх Сергій Курченко, який разом з іншим оточенням Віктора Януковича втік з України. Гроші мали піти на організацію “акцій непокори” для усунення чинної влади в Україні.

Генпрокурор Юрій Луценко також заявив про зрив українськими спецслужбами спланованої ФСБ спецоперації “російська зима”, яка реалізувалася за допомогою партії Саакашвілі Рух нових сил.