ОСВІТЛЕННЯ ЧИ КРЕДИТ?

На попередній сесії міської ради депутат Олексій Дикий запропонував не брати кредит НЕФКО, а виділити кошти й 2020 року власними силами спробувати освітити кілька вулиць. Натхненна цією ідеєю, парламентар Жанна Федорук на першому пленарному засіданні чергової 75 сесії внесла в порядок денний відповідний проєкт рішення. Пропонувала-ся реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Зимовій, Весняній, Січових Стрільців, 40-річчя Визволення Переяславщини та Тепличній, загальною протяжністю 4 435 м, вартість робіт – 948 992 грн. Що з цього вийшло, Жанна Володимирівна написала в соцмережах.
Із її слів виходило, що для освітлення вказаних вище вулиць пропонувалося виділити 1 млн. грн., щоб побачити, скільки кілометрів вуличного освітлення місто змогло б зробити самостійно, без запозичень. Депутат звернулася до фахівців за допомогою в розрахунках. Їй вислали розрахунок, що на суму 1млн. 68тис. 992 грн. (включаючи проєктно-кошторисну документацію) можна зробити вуличне лед-освітлення з тими ж роботами, як і по НЕФКО. Якщо перерахувати кілометраж і взнати вартість 1 км освітлення, то за її проєктом вуличне освітлення втричі дешевше, ніж по кредиту! На цю суму (1 млн.), яку мер мав віддавати наступного року на освітлення по кредиту, ми б зробили п’ять вулиць, які взагалі без освітлення та частково неосвітлені. Складаючи цей проєкт, Жанна Федорук керувалася офіційною відповіддю міськради з поданими вулицями без освітлення та їх метражем.
Крім того, в проєкті НЕФКО пропонувалися прості світильники, а в тому, який розробили українські фахівці для Жанни Федорук – значно економніші світильники з інтелектуальною системою (smart), термін служби яких не менше 25 років. Але, схоже, це мало кого цікавило. Щоб провалити цю пропозицію, міський голова Тарас Костін запропонував внести всі сто вулиць без освітлення, знаючи, що наступного року на всі грошей не вистачить. Характерно, що мер не послухав депутатів, які ще 2018 року при обговоренні кредиту НЕФКО просили включити всі вулиці без освітлення в той проєкт. А тут враз про них згадав, щоб рішення не пройшло або щоб реально виконати його 2020 року було неможливо. В результаті «за» проголосували 16 обранців громади при необхідному мінімумі 18.
І насамкінець. Обіцяні світильники, які буцімто вивільнились би після впровадження НЕФКО, насправді НЕМОЖЛИВО поставити на неосвітлені вулиці! Бо, згідно з офіційним листом міськради, під це діло треба виготовляти проєкт, ставити шафи і збільшувати потужність електромережі.
P.S. То що насправді потрібно міському голові: освітлені вулиці чи кредитні гроші?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *