Організатора злочину вбивства сина депутата Соболєва знайдено

 Як повідомила пресслужба прокуратури міста Києва , прокуратура Києва погодила повідомлення про підозру 25-річному уродженцю Росії  в організації нападу на депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва, в результаті якого загинув 3-річний син депутата.

 “Причетним до організації злочину слідство вважає 25-річного уродженця Російської Федерації, який залучив у якості виконавця 20-річного колишнього бійця АТО, що мав досвід участі у бойових діях, у тому числі у якості снайпера, та з яким він познайомився в зоні проведення ООС на території Донецької області.

Під час особистої зустрічі, яка відбулася в одному з ТРЦ столиці, чоловік запропонував виконавцю вчинити вбивство депутата за грошову винагороду у розмірі 40 тис. доларів США, на що останній погодився”.

 Прокуратура повідомляє, що організатор надав снайперу інформацію про Соболєва: “спосіб його життя, адреси проживання, роботи тощо, а також забезпечив його вогнепальною зброєю, транспортним засобом та профінансував інші витрати, у тому числі оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства”.

Інструкції  організатор надсилав виконавцю у Telegram, а сам напередодні вчинення злочину виїхав за межі України для забезпечення алібі.

Прокуратура погодила підозру 25-річному чоловіку в організації вбивства на замовлення за ч. 2 ст. 15, п.11,12 ч.2 ст.115 КК України.

Правоохоронці вирішують питання щодо оголошення його у міжнародний розшук.

Наразі триває робота щодо встановлення замовника злочину.

Передісторія:

  • Ввечері 1 грудня у центрі Києва – на перехресті вулиць Льва Толстого і Тарасівської – внаслідок обстрілу автомобіля Range Rover загинула трирічна дитина. За кермом Range Rover був депутат Київської обласної ради бізнесмен В’ячеслав Соболєв, загинув його син Олександр.
  • 2 грудня поліція затримала двох підозрюваних молодиків (18-19 років), які виявилися колишніми добровольцями.
  • Фахівці знайшли зброю, з якої скоїли вбивство: карабін калібру 7.62. Першочергову версію про постріл з автомобіля відкинули після вивчення траєкторії польоту кулі. Постріл зробили з будівлі.
  • За словами джерела УП, правоохоронці вийшли також на замовника вбивства.