Під ВР затримано 26 учасників акції, на Інституцькій помер чоловік

Брифінг керівника поліції Києва Андрія Крищенка

Пряма мова Крищенка: “Постраждали на теперішній час 17 поліцейських, звернулись з легкими травмами – перелом пальців, садна обличчя, забій носа і багато опіків від використання газу. Двоє цивільних осіб звернулися в лікарняні заклади…

Поліцейські зараз працюють із тими 26 затриманими. Вивчаємо відеодокази, щоб надати кваліфіковану юридичну оцінку їх діям. Порушено вже кримінальне провадження за ч. 2 ст.345 (опір працівнику поліції)”.

Під ВР затримано 26 учасників акції, на Інституцькій помер чоловік

 Крищенко також розповів, що за годину до останньої сутички на вулиці Інституцькій, де не проходили акції, помер чоловік 1979 року народження. За словами Крищенка, чоловік помер від сердечної недостатності.
Нагадуємо:

Як повідомляли раніше “Інтерфакс-Україна”, журналісти Yan Dobronosov та Тетяна Ніколаєнко у Facebook, спецпідрозділи Нацполіції та Нацгвардії здійснили зачистку вулиці Грушевського в центрі Києва, на якій протестувальники проти відкриття ринку землі в Україні намагалися поставити військовий намет. 

“Силами загонів поліції спеціального призначення здійснено зачистку вулиці Грушевського на відрізку від перетину з вулицею Липською до перехрестя з вулицею Садовою в урядовому кварталі Києва.

У результаті операції місце проведення акції протесту обмежилося площею Конституції перед будівлею Верховної Ради”.

Відзначається, що поліцейські затримували окремих протестувальників і застосовували до них фізичну силу та спецзасоби.

Разом з тим учасники акції протесту почали розбивати тротуарну плитку і кидати її в правоохоронців.

Під ВР затримано 26 учасників акції, на Інституцькій помер чоловік

Під ВР затримано 26 учасників акції, на Інституцькій помер чоловік

дрозділів спецпризначення та Нацгвардії.

Входи і виходи з Верховної Ради наразі перекриті.

Передісторія:

  • 17 грудня під Верховною Радою відбувалися одночасно чотири акції протесту, в яких брали участь кілька тисяч осіб.
  • Під Верховною Радою сталися сутички під час мітингу проти ухвалення закону про ринок землі, постраждали двоє журналістів та двоє правоохоронців.
  • Спецпідрозділи Нацполіції та Нацгвардії здійснили зачистку вулиці Грушевського в центрі Києва, на якій протестувальники проти відкриття ринку землі в Україні, намагалися поставити військовий намет.