OpenDataBot виявив випадки, коли українські суди ухвалювали два вироки в одній справі

Наявність у Єдиному державному реєстрі двох рішень суду в одній і тій самій справі може вказувати на корупційні схеми, зазначають творці проекту з роботи з відкритими даними OpenDataBot.

Проект із роботи з відкритими даними OpenDataBot виявив три випадки, коли в одній справі у судовому реєстрі значилося два різні вироки. Про це повідомляють на сайті проекту.

Лисичанський міський суд (Луганська область) у квітні цього року визнав головного лікаря станції швидкої допомоги винним у службовій недбалості під час проведення тендеру. Згідно з першим рішенням, суд оштрафував обвинуваченого із забороною обіймати певні посади. Однак за 23 дні в Єдиному держреєстрі судових рішень з’явився новий вирок: чоловіка було засуджено до двох років тюремного ув’язнення.

6 квітня Люботинський міський суд (Харківська область) ухвалив два рішення в одній справі: одним вироком пенсіонера, котрий скоїв ДТП, у якому загинула його дружина, позбавили водійських прав на три роки, другим – на п’ять.

4 квітня Баришівський суд (Київська область) засудив обвинуваченого у крадіжці до трьох років в’язниці з випробувальним терміном три роки. 5 квітня в реєстрі з’явилося ще одне рішення у цій кримінальній справі – із незначними змінами формулювань. У тексті також було замінено прізвище прокурора, який був представником держобвинувачення.

OpenDataBot зазначає, що внесення змін до вироку може відбуватися тільки в разі апеляційного оскарження рішення суду. Згідно зі ст. 379 Кримінального процесуального кодексу України, суд може виправляти тільки описки і явні арифметичні помилки.

“Якщо покарання було призначено в суді – вирок не може бути змінений. Для його оскарження потрібен апеляційний суд. Але є випадки, у яких суди вирішують “виправити” суть вироку. Такі ситуації, із великою ймовірністю, вказують на корупційні схеми”, – підкреслили творці OpenDataBot.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *