Олексій Оржель: Україна без транзиту газу не замерзне

виступ Оржеля в ефірі програми “Свобода слова”

Міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що Україні вистачить запасів газу та вугілля на зиму у разі зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року.  На сьогодні у нас рекордні запаси газу у підземних газосховищах, так і відповідно вже вугілля на складах. Це означає головне: Україна цієї зими без транзиту не замерзне. Навіть без транзиту ми енергозабезпечуємо кожного українця.

 Оржель додав, що зазвичай найбільші ризики можуть виникнути у лютому-березні, коли запаси природного газу у сховищах стануть меншими. Проте проведені оператором газотранспортної системи стрес-тести свідчать, що навіть у пікові дні українським споживачам вистачить газу.

 Нагадаємо, що директор “Нафтогазу України” Юрій Вітренко заявив, що в новому позові до “Газпрому” компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу і виплатити $11,8 млрд компенсації.

Цей позов – відповідь на позовну заяву “Газпрому”, яку було подано до Стокгольмського арбітражу в 2018 році.

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що Україна готова до припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року.

Передісторія:

  • Термін дії контракту на транзит газу через територію України закінчується 31 грудня 2019 року.
  • Москва пропонує відмовитися від взаємних претензій чи продовжити наявний договір ще на 10 років, “Газпром” навіть заявляв про готовність знизити тарифи на поставку газу.
  • Чергові тристоронні консультації в форматі Росія – ЄС – Україна пройдуть наприкінці листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *