Фільм Джуліані: вигадки та маніпуляції про Україну

Голос Америки“, стаття Катерини Горчинської у Forbes

Рудольф Джуліані, адвокат президента США Дональда Трампа, оприлюднив фільм, який має довести необгрунтованість імпічменту Трампа. У ньому періодично зустрічаються маніпуляції та вигадки щодо України та українських діячів.

 З поміж усього, автори фільму розповідають, що знімальну групу до аеропорту Києва “проводжала” колона чорних Mercedes. Вони належали двом мільярдерам: Джорджу Соросу та Віктору Пінчуку, які також були в аеропорту.

Проте, як зазначає авторка статті, Сорос не був в Україні з 2016 року. Пінчук же пересувається лише на BMW та не був у той день в аеропорту.

 Також у день візиту юриста до Києва на вулиці української столиці вийшли “тисячі поліцейських”, щоб “полювати” на американців. У МВС заперечили “полювання” та заявили, що додаткових сил в цей день на вулиці Києва не виходило.

Серед свідків Джуліані, які можуть довести безпідставність звинувачень є колишній генпрокурор Віктор Шокін та ексгенпрокурор Юрій Луценко. У фільмі йдеться про те, що Юрій Луценко воював на східному фронті разом із жінкою та синами, захищаючи український суверенітет від російських танків. Щодо Шокіна, то автори розповіли, що він має проблеми із здоров’ям через отруєння ртуттю. Демонстрували при цьому довідку від лікаря, яка свідчила про допустимий рівень ртуті.

Також адвокат вважав за необхідним заслухати свідчення керівника САП Назара Холодницького та колишнього прокурора Сергія Кулика.

Шокін, наприклад, стверджував, що його звільнили через справу сина Байдена, політичного конкурента Трампа. Начебто тодішній генпрокурор мав матеріали, які доводять корумпованість Байдена молодшого.

Разом з тим, Луценко стверджував, що таких доказів немає.

Також у фільмі заявили, що Україна не проводить розслідування у справі компанії Burisma, до правління якої і входив син Байдена – Хантер. Натомість НАБУ досі займається справою про можливі зловживання колишнього міністра енергетики Злочевського на користь цієї компанії.

Нагадаємо:

Рудольф Джуліані, юрист президента США Дональда Трампа, зробив документальний серіал для прореспубліканського телеканалу OANN. Головна мета фільму – довести абсурдність справи імпічменту Дональда Трампа.

Українська правда