Ну скільки ми будемо перебувати в структурі, яка працює проти України, знищує українців?

Капелан 30-ї бригади, священик УПЦ КП отець Сергій Дмитрієв розповів, як перейшов до Київського патріархату після поїздки в зону АТО.

Капелан 30-ї бригади, який перейшов після початку російської агресії в Україні в Київський патріархат священик УПЦ МП, отець Сергій Дмитрієв ні разу не зустрічав на фронті священнослужителів Московського патріархату. Про це він повідомив в ефірі телеканалу ATR.

“Найобразливішим для мене було, коли я їздив на фронт, – коли постало питання, а чи є там священики Московського патріархату. Я чув, що є ще хтось, якісь отці, яких я не зустрічав. І мені почали телефонувати журналісти, щоб я дав інтерв’ю як священик Московського патріархату. Я не хотів бути такою ширмою і білилом для своєї церкви … Я бачив в цьому брехню, нечесність “, – зазначив він.

Дмитрієв розповів, як одного разу приїхав до Києво-Печерської лаври після довгої поїздки на автомобілі по зоні АТО.

“Я заїхав в Лавру, ну все-таки це ж моя церква. І попросив, мені потрібно було на той момент 500 грн, поміняти чотири колеса. На цій гумі вже їхати було не можна. І мені сказали, що грошей немає, все складно і так далі. Я просто пишу пост в Facebook і дивлюся, хто мені висилає гроші – греко-католики, Київський патріархат … І я такий думаю: “А що я роблю в цій церкві?” – розповів він.

Священик додав, що згадав слова знайомого служителя Московського патріархату, який говорив йому: “Якщо церква живе не за правилами і не по любові – значить, це церква не твоя. Поклади хрест … і піди “.

“Я хреста не поклав, бо хрест купував за свої гроші. І ось я так сказав своїм прихожанам: “Ну скільки ми будемо перебувати в структурі, яка працює проти України, знищує українців? Ми не приносимо ніякої користі, ні для душі, ні для порятунку життів … Може, потрібно вже будувати свою церкву в Україні для українців “, – підсумував він.