Loading...

Німеччина хоче уникнути “льодовикового періоду” у відносинах між Росією і Заходом – МЗС

Нові санкції США проти Росії не повинні викликати новий “льодовиковий період” у відносинах між Росією і Заходом, заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель.

Як передає Reuters , питання антиросійських санкцій він порушив на зустрічі з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном в Вашингтоні 29 серпня.

“Ми, європейці, дуже стурбовані можливими ненавмисними наслідками [санкцій США проти РФ] для Європи. Ми не хочемо повністю руйнувати наші ділові відносини з Росією, особливо в енергетичному секторі”, – сказав Габріель.

За його словами, нові обмежувальні заходи загрожують європейським компаніям, які беруть участь в енергетичних проектах в Росії, штрафами за порушення законодавства США. Також він побоюється, що санкції можуть “привести до нового льодовикового періоду між Росією і США і Заходом”.

Незважаючи на ці побоювання, Габріель наполягає на тому, що Москва повинна реалізувати взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських угод про припинення вогню на сході України і виведення важкої зброї.

“Це стане відправною точкою для поліпшення відносин”, – сказав глава МЗС Німеччини.

Нагадаємо, що 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про введення нових санкцій проти Росії, Ірану і Північної Кореї. У випадку з РФ, розширення санкцій відбувається через російське втручання в президентські вибори 2016 року і агресію проти України.

Нові санкції зачіпають і європейські компанії, які беруть участь в енергетичному проекті Росії Північний потік-2 (газопровід в обхід України).

Глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель заявив, що санкції США проти Росії йдуть врозріз з європейськими інтересами. За його словами, США хочуть витіснити російський газ з європейського ринку, щоб звільнити місце для американського газу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *