Смоленська катастрофа: Росія вирізала зі звіту момент запису, що вказує на вибух

Момент надзвичайно різкого зростання тепла, зареєстрований датчиком температури в літаку президента Леха Качинського, виявлений на 4,5-секундному запису реєстратора, був вирізаний зі звіту попередньої польської комісії з розслідування Смоленської катастрофи на прохання російської сторони, передає Onet.pl із посиланням на видання Gazeta Polska.

Як зазначається, цей запис може свідчити про вибух на борту урядового Ту-154 ще до удару літака об землю.

“Різкий стрибок температури складно раціонально пояснити будь-якими іншими причинами, ніж вибух, особливо коли він почав серію аварій, зареєстрованих на бортових приладах. Ці аварії сталися тоді, коли зафіксовано останній сигнал системи TAWS (система попередження про наближення землі). Тому, різке, незрозуміле підвищення температури було не наслідком, а причиною зупинки роботи всіх найважливіших бортових систем ТУ-154”, – підкреслює видання.

Як зазначається, параметрами польського “чорного ящика” спочатку зацікавилися росіяни і порадили попередній польській комісії вирізати частину запису.

“Цей 4,5-секундний фрагмент із різким зростанням температури, який був вилучений з ініціативи Росії, знайдений у матеріалах польської комісії з розслідування авіакатастрофи”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно міністр нацоборони Антоній Мацеревич заявив, що польська комісія виявила запис моменту вибуху на бортовому самописці літака Ту-154, в результаті аварії якого в Смоленській області загинув президент Польщі Лех Качинський. Згодом, урядова підкомісія підтвердила слова міністра.

Раніше повідомлялося, що польська підкомісія зробила висновок, що ліве крило літака з керівництвом Польщі, який зазнав аварії в квітні 2010 року в небі під Смоленськом (РФ), має ознаки вибуху, а його руйнування почалося ще до зіткнення з березою.


10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на якому президент Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування і політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

В результаті авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включаючи 7 членів екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *