Ніхто не знає точної кількості пенсіонерів в Україні – експерт

Нинішня пенсійна реформа – це фактичне скорочення кількості тих, хто може претендувати на пенсію за рахунок підвищення страхового стажу людей і інших різноманітних перешкод, вважає політолог Тарас Загородній, передає NewsOboz.org з посиланням на Gazeta.ua.

“І МВФ влаштовує пропозиція уряду, тому що вони – цинічна організація, яка дає нам гроші і вимагає, щоб претендентів на ці кошти було менше”, – говорить він Gazeta.ua

21 червня Кабмін передав до парламенту остаточний проект пенсійної реформи. Про це в середу, відкриваючи засідання уряду, повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Тарас Загородній вважає, що в Україні слід ввести накопичувальну пенсійну систему.

“Без введення накопичувальної системи нічого у нас не буде відбуватися. Тому що люди будуть боятися і не бачити сенсу платити внески чиновникам, які невідомо куди дівають ці гроші”, – каже політолог.

Серед важливих кроків також – проведення реєстру пенсіонерів.

“Зараз реально не відомо скільки і куди йде коштів, скільки реально пенсіонерів. Необхідно провести аудит Пенсійного фонду. Пенсійний фонд – така” махіна “. Там працює 40 000 чоловік. Що вони там роблять? Проведіть автоматизацію, інвентаризацію, розпродайте непотрібне вам майно” , – говорить Тарас Загородній.

Пенсійний фонд буде страждати через пенсіонерів, які виберуть в якості альтернативи польські, угорські та словацькі пенсійні фонди.

“Уряд нарешті має визнати одну річ – наш Пенсійний фонд конкурує з польським, угорським і словацьким. У людей завжди є вибір. І якщо чиновники будуть продовжувати створювати нестерпні умови життя, то люди просто переїдуть в Угорщину і Польщу. І там будуть платити в пенсійні фонди, тому що вони не вірять нашим чиновникам, які нічого не роблять “, – переконаний політолог.

Уряд планує осучаснити пенсії. Згідно з проектом, розмір пенсії буде залежати від трьох показників – середньої зарплати за останні 3 роки, індивідуального коефіцієнта зарплати і коефіцієнта страхового стажу. Щоб дізнатися суму майбутньої пенсії, ці складові треба помножити між собою. Скажімо, якщо колишній працівник державного підприємства пропрацював там 32 роки (Коефіцієнт 0,32) і отримував середню зарплату 3764 грн, то потрібно ці показники помножити між собою і на індивідуальний коефіцієнт зарплати 1,9. Твір – 2288, 76 грн. Зараз же ця людина отримує 1 698, 99 грн.

Пенсійний вік при цьому не будуть підвищувати. Також скасують пенсію за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. Військовим її залишать. Скасують обмеження розміру виплат працюючим пенсіонерам. Вони будуть отримувати повну пенсію.