НАЗК перевіряє голову Конституційного суду

Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції перевіряє декларацію голови Конституційного суду України Станіслава Шевчука.

Про це повідомляє “УНН“.

“Рішенням Національного агентства від 12.04.2019 № 1025 розпочато перевірку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, поданої суддею, головою Конституційного суду України, Шевчуком Станіславом Володимировичем”, – йдеться у повідомленні.

Станіслав Шевчук у деклараціях за 2016 та 2017 роки крім дружини і сина декларував статки брата Рулава Одда. У декларації Шевчука за 2018 рік інформація про Одда вже відсутня.

Одд фігурує у кримінальному провадженні за фактом розкрадання державних грошей з держпідприємства “Укрхімтрансаміак”. За інформацією слідчих, на його фірму “злили” 10 млн грн бюджету.

До зміни імені Рулав Одд був Денисом Шевчуком. За старим іменем він записаний головою партії “Русь”. Громадська організація “Автомайдан” називала його “людиною режиму Януковича”. 29 листопада 2013-го, напередодні розгону студентів “Беркутом”, на камеру стверджував: “Євромайдан програв і розпускатимуть людей”. Зараз живе у штаті Флорида, США.

14 травня Конституційний суд може звільнити Станіслава Шевчука з посади голови через системні порушення.

Про це повідомляє Bihus.info з посиланням на джерела.

Відзначається, що цього дня на спецзасіданні судді КС розглядатимуть висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики, і Шевчук може втратити посаду не тільки голови, але і судді КС.

“Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системних нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України та виявило його невідповідність займаній посаді”, – йдеться у висновку комісії.

 Вказується, що Шевчук видавав незаконні розпорядження, політизував діяльність КС та його голови, ігнорував права суддів, порушував конституційні гарантії тощо.

На сайті Конституційного суду наразі жодної інформації ані про висновок комісії, ані про спеціальне засідання суду немає.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення. На його думку, це не узгоджується з принципами верховенства права та презумпції невинуватості. До суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів.

Президент Петро Порошенко вже вніс у парламент новий законопроект про невідворотність покарання за незаконне збагачення. Його визначив як невідкладний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *