НАЗК не побачило порушень у фінансуванні “Опоблоку” перукарнею

Виявляється, у агентства немає можливості перевіряти бенефіціарів фірм-донорів політичних партій.

У 2016 році партію “Опозиційний блок” на 12 млн гривень профінансували фірми, які зареєстровані в перукарні та приміщенні рибного держпідприємства в Києві.

Про це повідомляє програма “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Згідно з розслідуванням, серед фірм-донорів “Опоблоку” є недавно зареєстровані ТОВ “Магден плюс” та ТОВ “Стеміт ЛТД”. Примітно, що обидві фірми займаються наданням нерухомості в оренду, хоча нерухомості у них немає. А ось за місцем реєстрації донорів знаходиться перукарня, в якій навіть не знають про наявність таких фірм.

Незважаючи на явну “підробність”, ці донори пройшли перевірку НАЗК. “В основному це юридичними особами там здійснюється … і там є питання до цих юридичних осіб і з’ясували, хто саме є кінцевим бенефіціаром цих юросіб”, – зазначив керівник департаменту з питань політичної корупції НАЗК Олег Ситник, додавши, що в НАЗК  немає “таких широких можливостей, щоб переглядати (бенефіціарів – ред)”.

Разом з тим, ще одними донорами партії є “Гіперіон-Мега” і “Тефія-2011”, місце прописки яких – приміщення рибного держпідприємства в Києві, і які раніше були пов’язані з мільйонером і нардепом від “Опозиційного блоку” Вадимом Новинським через кіпрські компанії. Однак, зазначений засновник і директор цих фірм, теж не знає про їхнє існування.

Також в фінзвіті “Опоблоку” в Запорізькій області серед донорів знайшлося ТОВ “Дівата”, пов’язане з менеджментом ахметівської “Запоріжсталі”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *