Навчання за контрактом у вузах України подорожчає

Цього року державне замовлення на 11% більше, ніж в 2019 році.

У Міністерстві освіти і науки запевнили, що в 2021 році розмір оплати за контрактну форму навчання у вузах може зрости. Все залежить від особливостей організації навчання, а також викладацького складу закладу. Про це розповів в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет, передає прес-служба Міносвіти. 

За його словами, в цьому році державне замовлення на 11% більше, ніж в 2019 році. А з приводу контракту, в 2020 році мінімальний розмір оплати за навчання для студентів 1 курсу контрактної форми становив 60% цієї собівартості.

У разі якщо 60% індикативної собівартості менше трьох середньомісячних заробітних плат штатних працівників у вузі, то вартість навчання буде дорівнювати цим трьом середньомісячним заробітним платам. (Індикативна собівартість навчання на контракті коливається між 6 і 47 тисячами гривень).

На 2021 рік планується вже 70% індикативної собівартості незалежно від навчального плану і наповнення навчання.

“Вартість навчання у вузах залежить від навчального плану і обсягу освітньої програми, наповнення викладачів: кандидатів, докторів наук, доцентів, професорів, кількості лекційних та практичних занять, кількості студентів тощо”, – зазначив Шкарлет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *