Нацкомісія затвердила нові ціни на воду і водовідведення. Тарифи зростають

Підвищення ціни залежатиме від регіону. До 20% зростуть тарифи на центральне водопостачання та водовідведення
Тарифи на центральне водопостачання і водовідведення зростають у середньому на 15-20%. Утім, усе залежить від регіону.

Рішення про підвищення тарифів ухвалили на у засіданні регулятора тарифів Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у вівторок, 4 лютого.

“Основна причина – це заробітна плата у містах. Заробітна плата, яка була в структурі тарифу складала 5,600 грн, зараз середньоринкова зарплата – 12 тисяч, у Києві – 16, у Львові – 18. Зростання від 15 до 20 відсотків – це несуттєве подорожчання на платіжку”, – каже членкиня НКРЕ КП Ольга Бабій.

Відтак найдорожчу воду продовжують споживати на Сході України, зокрема, в Павлограді і Бердянську. Тут доведеться сплатити майже 40 гривень за куб.

Ціни в Західній Україні дещо нижчі. Найдешевшою вода залишається в Луцьку – трохи більше 16 гривень за подачу і відведення.

Остаточну вартість води по регіонах чиновники зможуть озвучити за кілька днів. У регуляторі наголошують, що це підвищення зумовлене стрімким зростанням заробітних плат у галузі. Зокрема, у структурі тарифу, оплата праці становить майже третину всієї вартості, а ще майже стільки  електрика.

Як повідомлялося, киянам знизили тарифи на опалення і гарячу воду в грудні 2019 року майже на чверть – на 22-23%. Підставою для перерахунку стала постанова Кабміна № 1082, яке передбачає зміну розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання у зв’язку із зміною ціни природного газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *