Укрзалізниця провернула таємниче кадрове призначення

Виконуючим обов’язки начальника Департаменту аудиту і контролю Укрзалізниці став поляк Джакелі Вахтанг.

Як пише видання “Залізниця без корупції“, посилаючись на свої джерела, він відіграє неоднозначну роль у житті компанії.

Очолюваний ним департамент займається внутрішнім аудитом та контролем фінансово-господарської діяльності регіональних філій Укрзалізниці.

Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, Джакелі Вахтанг – співвласник української фірми “Грінфілд Карпати ЛТД” разом із ще одним поляком Бжикци Здзиславом Чеславом. При цьому у Вахтанга польське громадянство і живе він у Катовіце (Польща).

Цікавий і той факт, що у відкритих джерелах немає інформації про необхідний досвід роботи або інші професійні якості для керуючого відділом внутрішнього аудиту.

За інформацією джерел, на призначення Джакелі Вахтанга вплинули польські коріння і зв’язки.

За законом, до 1 травня 2017 року всі посадові особи компанії повинні були подати електронні декларації про доходи, однак головний аудитор УЗ з якоїсь причини цього не зробив – її немає на сайті НАЗК, в той час як декларації його заступників є.

Неподання декларації чиновник в Україні – кримінальний злочин.

Як додали у виданні, неоднозначність таємничої постаті керівника Департаменту аудиту УЗ свідчить про серйозні проблеми компанії в контексті публічного висвітлення кадрових призначень найбільшого держпідприємства.

В Укрзалізниці поки що не відповіли журналістам, хто такий містер Джакелі і чому саме він обійняв одну з найвідповідальніших посад у компанії.

Неймовірні подробиці про українську залізницю стали відомі суспільству завдяки журналістам «5-го каналу».

Розслідувачі з’ясували, що  на ринок  залізничних скріплень намагається потрапити  відвертий рейдер: виробник деталей верхньої будови колії , котрий роками нав’язує «Укрзалізиці»  допотопну продукцію без відповідних технічних умов. При цьому використовуються всі класичні рейдерські інструменти: шельмування конкурента у інформаційному просторі, судовий терор та навіть фальшування документів.

Йдеться про протиборство компаній-виробників рейкових скріплення, від яких безпосередньо залежить безпека руху залізничними коліями.

Наразі лише два підприємства в Україні  – ООО «Корпорація КРТ» та ООО «АТ Механіка» виготовляють  необхідні для залізниці деталі. Тож, «АТ Механіка»  безсоромно вдається до брудної  інформаційної кампанії  з  публічними  наклепами  як на конкурента, так і на саму  «Укрзалізницю».

В сюжеті застерігають – може трапитись катастрофа. Адже поміжні рейкові скріплення є найважливішим елементом верхньої будови колії, які утримують рейку та шпалу, забезпечуючи стійкість рейко-шпальної решітки. Якщо таке притиснення буде недостатнє – може статись непоправне.

На початку 2000-х років на залізницях України почали використовувати   скріплення КПП-1  виробництва «АТ Механіка». Але вони досить швидко перестали замовлятись «Укрзалізничпостачем», тому що  під час полігонних та експлуатаційних випробувань були виявлені  їх численні недоліки.

Журналісти приводять  відповідні документальні підтвердження та результати випробувань, на підставі яких до експлуатації було прийнято інші деталі – скріплення КПП-5, що виробляються вже «Корпорацією КРТ».

З матеріалів стає зрозумілим, що відсторонення «АТ Механіка» від співпраці з «Укрзалізницею» – це об’єктивний наслідок неконкурентності, низької  якості та невідповідного технічного рівня виробів.

Більш того – у «АТ Механіка» навіть не погоджені технічні умови, а документи про лабораторні випробування деталей не підтверджують технічний рівень та безпеку продукції. Автори сюжету знайшли одразу декілька рішень адмінсудів, якими відмовлено «АТ Механіка» у задоволенні позову про погодження технічних умов на скріплення КПП-1. Цікавий факт: для того, щоб потрапити на тендери «УЗ», компанія «АТ Механіка» пішла навіть на підтасовку тендерної документації.

Тим не менш директор «АТ Механіка» Віталій Руденко часто й густо з являється у інформаційному просторі, особливо у своїй улюбленій програмі «Наші гроші» на каналі ZIK (в сюжеті демонструються чисельні фрагменти з програм), де озвучує відверту брехню на адресу конкурента.

Не зупинило навіть рішення суду, до якого звернулась «КРТ», захищаючи репутацію. Руденко той суд програв. Журналісти знайшли у Єдиному судовому реєстрі рішення суду у справі № 760/19242/15-ц  у зв’язку із трансляцією сюжету, згідно з яким висловлювання пана Руденка про неякісні та дорогі скріплення його конкурента було визнано недостовірними.

Мета «АТ Механіка» очевидна й вона одна – позбавитись конкурента та зайняти його місце, стверджують розслідувачі. Жага до надприбутків бере верх. Не зупиняє навіть те, що порушується безпека руху.