Епіфаній розповів, що може розділити Українську церкву

Православна церква України поки не готова до календарної реформи, і це питання певною мірою може розділити українську церкву.

Про це в інтерв’ю телеканалу “Прямий” розповів предстоятель незалежної помісної ПЦУ митрополит Епіфаній, пише “Інтерфакс-Україна“.

“… Розпочинаючи будівництво єдиної помісної Православної церкви, ми маємо уникати тих питань, які розділяють. Календарне питання зараз теж певною мірою може розділити українську церкву”, – зазначив Епіфаній, коментуючи питання про перехід до святкування Різдва за новим стилем, 25 грудня.

Митрополит зазначив, що дане питання є болючим, тому що не всі українці до кінця розуміють календарну реформу.

 “Ми віримо в те, що у майбутньому, – це питання часу – коли українці у більшості будуть бажати святкувати Різдво Христове за новим стилем, церква відгукнеться на цей запит українського суспільства”, – додав він.

Він також висловив надію, що у майбутньому офіційним кафедральним собором ПЦУ стане Софійський Собор у Києві.

“Поки особливої згоди (державної влади – ред.) немає. Але ми віримо, що цей історичний кафедральний собор київських митрополитів у майбутньому буде офіційним кафедральним собором для предстоятеля вже єдиної помісної Православної церкви. Це історична правда. Ми маємо цю святиню використовувати для молитви” , – зазначив мітополит.

Митрополит Київський і всієї України розповів в інтерв’ю телеканалу “Прямий” в суботу, 29 грудня про те, що Патріарх Філарет продовжить служіння українській церкві у Володимирському соборі, а предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній — в Михайлівському Золотоверхому соборі.

“Святійший патріарх Філарет і надалі буде здійснювати своє богослужіння у Володимирському кафедральному соборі, також його резиденцією буде приміщення на вулиці Пушкінській. Моїм кафедральним собором буде Михайлівський Золотоверхий собор. Тут ніяких змін особливих не буде відбуватися”, — розповів Епіфаній.

Він підкреслив, що патріарх Філарет “був і залишається лідером української нації”, і планує допомагати Епіфанію в управління єдиною церквою.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *