“Нафтогаз” купує для Коболєва броньований Mercedes за 5 млн грн

НАК “Нафтогаз України” пояснює необхідність закупівлі бронеавтомобіля для глави компанії Андрія Коболєва ризиками, пов’язаними з процесом в Стокгольмському арбітражі.

"Нафтогаз" купує для Коболєва броньований Mercedes за 5 млн грнMercedes-Benz S600 Guard. Фото: onlymotors.com

Прес-служба “Нафтогазу України” спробувала пояснити, для чого компанія купує броньований Mercedes Benz S600 GUARD за ціною п’ять мільйонів гривень для голови “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

Про відповідну закупівлю стало відомо завдяки системі ProZorro. Ціна нової покупки сколихнула громадську думку.

За даними прес-служби “Нафтогазу”, рішення про закупівлю бронеавтомобіля прийняло правління компанії.

“Тільки у справах з “Газпромом” сума претензій проти нас – $38,7 млрд разом з відсотками, сума претензій з нашого боку – більш $26,6 млрд. Восени призначені слухання по обом провадженням. Глава “Нафтогазу” є не тільки свідком у справі, а й керівником компанії-позивача, особою, яка діє від імені компанії і приймає всі пов’язані з цим позовом рішення”, – йдеться в повідомленні НАК.

“Підставою для прийняття рішення є стандартна бізнес-логіка, схожа за своєю суттю на покупку страхового поліса: краще витратити невеликий відсоток зараз і мінімізувати ризик втрати активу (всього, або значної частини) в майбутньому. Активом є потенційна вигода від виграшу в Стогольмском арбітражі”, – зазначено в повідомленні.

У той же час, за даними прес-служби, закупівля бронеавтомобіля може бути скасована, оскільки компанії запропонували взяти аналогічний автомобіль в безкоштовне користування.

“Якщо ця інформація знайде своє підтвердження найближчим часом, то результати тендеру будуть скасовані, а ми скористаємося вказаною пропозицією”, – резюмують в НАК.

Нагадаємо, що минулого року народні депутати і члени їхніх сімей задекларували 951 транспортний засіб, тоді як у 2014 році декларували 965 машин.

Нагадаємо, що серед суддів чимало власників автівок, вартість яких на ринку починається від 30, 50 і навіть $80 тис.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *