Над двома областями України нависла екологічна загроза

Вже упродовж декількох місяців бізнес-групи тиснуть на Держгеонадра, аби держава у незаконному порядку, без проведення аукціону, надала “Атомним енергетичним системам” спецдозволи на користування надрами.

Йдеться про Новогурівську ділянку та Сурську площу в Дніпропетровській області, а також про Михайлівську площу, Сафонівську ділянку та Садову площу в Миколаївській області.

Експерти екологічної галузі вже висловили занепокоєння даною ситуацією, адже уран становить велику радіоактивну небезпеку для життя. Компанія “Атомні енергетичні системи” не має погодження Міністерства охорони здоров’я і документів, що підтверджують захист персоналу, населення та довкілля від іонізуючого випромінювання.

А це, відповідно до Закону України “Про видобування та переробку уранових руд” є обов’язковою умовою для отримання спецдозволів на користування надрами, у конкретному випадку – урановими рудами.

Губернатор Миколаївської ОДА Олексій Савченко цю тему відмовився коментувати.

Нещодавно журнал “Фокус” опублікував рейтинг забрудненості областей України. Найнебезпечніші для життя – Дніпропетровська та Кіровоградська, де видобувають уранові руди. Вони мають найвищі показники радонного випромінювання. Це позначається на здоров’ї жителів – тривалість життя у цих областях є чи не найнижчою в Україні, а кількість онкологічних та інших серйозних захворювань постійно зростає.

На території Дніпропетровської та Миколаївської областей незаконний доступ до запасів урану може отримати приватна компанія “Атомні енергетичні системи”

Про це пише gazeta.ua.