Над двома областями України нависла екологічна загроза

Вже упродовж декількох місяців бізнес-групи тиснуть на Держгеонадра, аби держава у незаконному порядку, без проведення аукціону, надала “Атомним енергетичним системам” спецдозволи на користування надрами.

Йдеться про Новогурівську ділянку та Сурську площу в Дніпропетровській області, а також про Михайлівську площу, Сафонівську ділянку та Садову площу в Миколаївській області.

Експерти екологічної галузі вже висловили занепокоєння даною ситуацією, адже уран становить велику радіоактивну небезпеку для життя. Компанія “Атомні енергетичні системи” не має погодження Міністерства охорони здоров’я і документів, що підтверджують захист персоналу, населення та довкілля від іонізуючого випромінювання.

А це, відповідно до Закону України “Про видобування та переробку уранових руд” є обов’язковою умовою для отримання спецдозволів на користування надрами, у конкретному випадку – урановими рудами.

Губернатор Миколаївської ОДА Олексій Савченко цю тему відмовився коментувати.

Нещодавно журнал “Фокус” опублікував рейтинг забрудненості областей України. Найнебезпечніші для життя – Дніпропетровська та Кіровоградська, де видобувають уранові руди. Вони мають найвищі показники радонного випромінювання. Це позначається на здоров’ї жителів – тривалість життя у цих областях є чи не найнижчою в Україні, а кількість онкологічних та інших серйозних захворювань постійно зростає.

На території Дніпропетровської та Миколаївської областей незаконний доступ до запасів урану може отримати приватна компанія “Атомні енергетичні системи”

Про це пише gazeta.ua.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *