НАБУ вважає замовним фейк про декларації працівників СБУ

Національне антикорупційне бюро України спростовує інформацію про поширення даних декларацій працівників СБУ і заявляє про замовність цього фейку.

Як наголошує прес-служба НАБУ, таким чином антикорупційне бюро намагалися дискредитувати.

“У тексті публікації не вказано автора повідомлення, джерело інформації, відсутні будь-які конкретні факти щодо того коли, ким і в який спосіб були “поширені відомості”. Жодне із ЗМІ не зверталося до Національного бюро з метою перевірки цієї інформації. Зміст та форма поширення такого повідомлення вказує на замовний характер публікацій з метою дискредитації Національного бюро та його співробітників”, – йдеться в заяві.

У НАБУ нагадали, що фейк розповсюдила 28 квітня низка ЗМІ із посиланням на інтернет-ресурс Golos.ua.

“Служба безпеки України передала Національному бюро декларацію одного працівника – в рамках розслідування кримінального провадження. Її зміст у жодний спосіб не розголошувався. Декларації інших працівників СБУ зберігаються на окремому сервері Служби безпеки, доступу до якого працівники НАБУ не мають”, – запевнили в прес-службі.

НАБУ просить Детектор медіа, Інститут Масової Інформації (ІМІ), Інститут Медіа Права та інші громадські організації, які спеціалізуються в сфері медійного права, звернути увагу на цю ситуацію.