НАБЛИЖАЄТЬСЯ РІЧНИЦЯ ВІД ПОЧАТКУ АКТИВНИХ ПРОТЕСТІВ ПЕРЕЯСЛАВЦІВ ПРОТИ ТЕС

18 серпня 2017 року жителі міста, зрозумівши, що ні влада, ні правоохоронні органи не поспішають реагувати на їхні вимоги щодо припинення будівництва ТЕС у середмісті, прийняли рішення пікетувати небажаний обєкт. Тому я вирішила у ці дні нагадати всім містянам, що саме призвело до такої боротьби, як саме вона тривала та як людей постійно вводили в оману….

Тож у ці дні повернемося до архівів нашої газети та опублікуємо ще раз те, що тоді  відбувалося і чому жителі Переяслава так не хочуть ТЕС у своєму місті. На цю тему наша газета писала багато, тому передрукуємо лише ті матеріали, які публікувалися з кінця липня 2017 року

ГРОМАДА НАГАДАЛА МІСЦЕВІЙ ВЛАДІ, ХТО ЇЇ ОБИРАВ

27 липня, минулого четверга, 39 чергова сесія міської ради не могла розпочати свою роботу майже годину. І причина була не в тому, що під головною будівлею міста зібралися переяславці, які вкотре вимагали від влади призупинити будівництво ТЕЦ. Адже люди, кому вистачило місця (бо багато їх залишилося стояти і в коридорі, і навіть на східцях), вчасно зайшли до зали, а ось депутатів, тих, кого вони делегували представляти свої інтереси у місцевому органі влади, було раз-два і обрахувався. Одним словом, прийшло тільки 16 і до кворуму не вистачало двох…

Щоб не марнувати часу даремно, міський голова запропонував почати обговорення наболілого для містян питання. Якщо сказати коротко, розмови не виходило. Переяславців вже не влаштовували порожні балачки ні про що, тому й занесли напередодні сесії свої вимоги до загального відділу міськради, у яких було чітко записано — керівництву міста та юристу прозвітуватися перед громадою про те, що ними було зроблено за два останні місяці після попередньої позачергової сесії, яку повністю присвятили розгляду питання про ТЕЦ. Саме на ній тоді тимчасова депутатська комісія прозвітувала перед своїми колегами і громадою про виявлені порушення під час надання в оренду землі та видачі дозволів на виготовлення проектної документації ТОВ “Югенергопромтрансу”.

Як з’ясувалося, чиновники не були готовими до такого звіту, а тим більше, у письмовій формі. Може, думали — прокотить. Не прокотило… Люди обурювалися, висловлювали свої претензії міському голові Тарасу Костіну, який покликав до себе юриста і, проконсультувавшись, почав розповідати про ще минулорічні звернення до суду і прокуратури та ті кроки, які робилися міськрадою в цьому напрямку на початку 2017-го року. Однак, як з’ясувалося, після попередньої позачергової сесії, яка відбулася 25 травня і на якій ламалося скільки списів щодо ТЕЦ, не було зроблено майже нічого.

Думаю, не солодко почувалися наші керманичі того ранку у сесійній залі. Громада нагадала їм про те, хто їх привів до влади, навіть пригрозила відставкою меру. Люди обурювалися, що напередодні у новинах телеканалу “1+1” інформація подавалася однобоко, без врахування думки жителів, що свідчило про ознаки замовності сюжету. Їх цікавило й те, чим допоможе насправді інвестор місту, бо обіцяти ж можна багато. Містян обурює той факт, що наразі енергогенеруюче підприємство платить за оренду переяславської землі не 10 відсотків, як належить, а тільки 3%(!), як буцімто таке, що відноситься лише до промислових об’єктів…

Але найцікавішим було те, що нарешті, 25 липня, міська рада отримала лист від Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), з яким зверталася туди ще 17 травня ц.р., цікавлячись результатами перевірки, яку проводили працівники інспекції щодо виконання будівельних робіт із будівництва електростанції на біомасі встановленою потужністю 5,0 мВт по вул. Героїв Дніпра, 38а/1 у нашому місті. Цитую лише один абзац:”Провести перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства під час виконання будівельних робіт за вказаною адресою на момент здійснення виїзду не вдалося, у зв’язку з ненаданням необхідного переліку документів”… Отож ДАБІ надіслало бізнесменам ще одне повідомлення про проведення ще однієї перевірки. Станом на 17 липня 2017 року відповіді від суб’єктів містобудування ще не надходило….

У четвер, 6 серпня, о 10-ій годині відбудеться ще одна позачергова сесія по питанню будівництва ТЕЦ у нашому місті. Приходьте, слухайте, вникайте і робіть свої власні висновки. Адже це — наше з вами подальше життя.

Світлана ПОМОЙНИЦЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *