На визволення окупованих Росією територій знадобиться менше доби, – Наєв

Колишній командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв заявив, що на звільнення окупованих Росією територій Донбасу знадобиться менше доби. Про це Сергій Наєв розповів у інтерв’ю ТСН.

Відповідаючи на запитання, скільки часу займе визволення окупованих територій, він зазначив, що на військову операцію знадобиться менше доби.

“Безпосередньо на військову дію піде дуже мало часу – менше доби. Головне в такому випадку – дуже швидка дія, щоб дійти до українського кордону і там закріпитись, а на звільненій території одразу ж мають розпочати спеціальні заходи Нацгвардія, Нацполіція, інші силові структури”, – сказав Наєв.

У той же час він зазначив, що пріоритетом для військових не є силове звільнення Донбасу, тому що влада вирішила, що основний шлях отримання перемоги – політико-дипломатичний.
Наєв попередив, що у так званій влади ЛДНР є плани про наступальних діях на сході України, але військові знають загрозливі напрямки на лінії зіткнення, і таких напрямків більш десяти.

“Ми передбачаємо відповідні дії – на цих напрямках всі засоби постійно готові реагувати”, – резюмував він.

На запитання, чи не готуються з боку окупантів рішучі наступальні дії, Наєв зазначив, що такі плани є.

“Безпосередні плани такі у ворога є. Ми знаємо загрозливі напрямки на лінії зіткнення, і таких напрямків понад десять. Ми передбачаємо дії у відповідь – на цих напрямках всі засоби постійно готові реагувати”, – сказав Наєв.

На запитання про те роздавання паспортів – це військова чи політична акція, чи “змішана”, військово-політична, Сергій Наєв відповів, що це військово-політична акція. З одного боку Російська Федерація показує, що “ми поруч і ми втручаємося в справи України”, нібито таким чином показують свою перевагу. З військової точки зору, якщо населення буде складатись з російських громадян, існує загроза, що Росія захоче їх “захистити” не тільки політичним шляхом.

 Екс-командувач Операції об’єднаних сил Сергій Наєв повідомив, що на території окупованих Донбасу та Криму перебуває 75 тисяч кадрових російських офіцерів.

За його словами, в окупованому Росією Криму перебуває 40 тисяч військових, на території ОРДЛО – 35 тисяч.

“В ОРДЛО росіяни обіймають усі керівні військові посади та входять до складу підрозділів так званої точкової дії. Спецпідрозділи, інструктори з Росії. Їх там загалом від 2100 до 2300 осіб, в лавах “армій” перебувають близько 11 тисяч російських громадян, решта особового складу – місцеві мешканці”, – зазначив Наєв.

 Він додав, що командирів “1-го чи 2-го армійського корпусу” ніколи не показують, “і це частково підтверджує, що на цих посадах – кадрові російські генерали”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *