Про нагородження Лисова просив єпископ ПЦУ Драбинко

Про нагородження екс-нардепа від Партії регіонів, скандального забудовника Ігоря Лисова просив єпископ ПЦУ, митрополит Олександр Драбинко.

Про це 12 травня повідомив сам Драбинко у Facebook.

Він зазначив, що Лисов “був патріотом України не з 2018 року”: “Будучи духовним чадом спочилого митрополита Володимира, він вже багато років був прихильником канонічної незалежності Української Церкви”.

“Лисов – не лише патріот України та церковний меценат, але і голова Парафіяльної Ради Свято-Преображенського Собору на Теремках – храму, який одним з перших приєднався до Православної Церкви України 2018 року. Свого часу я був першим архієреєм УПЦ Московського Патріархату, який письмово звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Православній Церкві в Україні Томос про автокефалію, але перед тим, як підписати це звернення, я мав досить тривалу бесіду про долю українського православ’я з Лисовим”, – повідомив Драбинко.

 За його словами, під час розмови Лисов сказав: “Владико, робіть по совісті, а я, як голова парафіяльної Ради, вас завжди підтримаю”.

“Отримавши таку відповідь та підтримку, я зміг боротися за Томос далі …  Ми отримали з рук Вселенського Патріарха Томос про автокефалію. … Суперечки відійшли у минуле, а православні українці отримали твердий канонічний ґрунт для об’єднання. … Не варто забувати імена тих, хто свого часу підтримав Українську Церкву у доленосний час, одне з таких імен – ім’я Ігоря Лисова, якому я особисто низько кланяюсь за його участь у боротьбі за Томос”, – зазначив митрополит.

Нагадаємо,

  • На початку 2010-х рр. Лисов просив дозволу збудувати у Голосіївському районі Києва храм. Мешканці району вимагали, аби храм був Української автокефальної церкви, однак після його зведення Лисов передав його Московському патріархату.
  • У 2015 р. Генпрокуратура відкрила справу через масштабну будівельну аферу забудовником “Ліко-Град”, власником якої є Ігор Лисов.
  • Указом від 4 травня 2019 р. президент Петро Порошенко нагородиворденом “За заслуги” І ступеня екс-нардепа від Партії регіонів, скандального забудовника Ігоря Лисова – “за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *