“Як курятина вбиває українців”, – ЗМІ

Про це йдет в матеріалі видання Belsa.

“На прилавках українських магазинів – м’ясо курки – ходовий товар. Ціна низька. А продукт – живильний. Промислові обсяги вирощування курей – привели до здешевлення м’яса. Технологи розповідають – це стало можливим через використання антибіотиків. Ними годують всіх птахів, щоб швидше набирали вагу і не хворіли. Але це провокує проблеми у людей.

Каже Олег Швець – голова асоціації дієтологів України: «25 тисяч смертей на рік пов’язані з резистентністю до антибіотиків. Тому це абсолютно реальна проблема. Частково люди можуть отримувати резистентність бактерії тварин, які вирощувалися із застосуванням антибіотиків».

Якщо таке м’ясо вживати регулярно – в організм людини теж потрапляють стійкі до антибіотиків бактерії. Через час – необхідні людині антибіотики, наприклад, при лікуванні захворювань, просто перестають діяти. Всесвітня організація охорони здоров’я називає це глобальною загрозою людству.

Розповідає Олена Сидоренко – експерт з якості та безпеки продуктів: «Часто, там де на маркуванні не позначено антибіотик, наприклад, ми його знаходимо. Причому буває антибіотик такого, тетрациклінового ряду. Або левомецітин, який вже використовується багато-багато років. Тобто це такі жорсткі антибіотики, які заборонені».

Вживання такого м’яса може привести до зниження імунітету, порушення обміну речовин, алергії, дерматиту і дисбактеріозу. Але вирощування в Україні курки з використанням антибіотиків – ніхто не контролює – говорить директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Тому ринок перенасичений потенційно небезпечним м’ясом: «Коли ми з вами говоримо про ринок м’яса з антибіотиками, то на українському внутрішньому ринку це близько 90%. На жаль, тут мало можна зробити винятків. Деякі українські виробники, наприклад, курятини якраз і робили акцент своєї реклами на те, що птахи чисті від вмісту добавок та антибіотиків».

Олексій Коваленко керуючий такої компанії, розповідає – щоб повністю відмовитися від антибіотиків при вирощуванні курки – довелося зіткнутися з проблемами. Каже Олексій Коваленко – керуючий акціонер «Epikur»: «Ми витратили кілька років, для того, щоб отримати стійкі результати вирощування без антибіотиків і при цьому, щоб подорожчання продукції було розумним. Те, за що люди готові будуть заплатити».

Олексій ініціював петицію – про заборону використання антибіотиків в харчовій промисловості. У компанії вважають – виробники повинні розуміти відповідальність за вплив продукції на здоров’я споживача. Каже Олексій Коваленко: «Донести суспільству, що ця проблема існує. Тому що у нас про неї говорять мало. Якщо  в Європі  і в світі я про неї чую вже 10 років. То у нас – ми голосно заговорили про це першими. І почали піднімати це питання».

В Євросоюзі антибіотики для стимуляції росту і профілактики в тваринництві заборонили ще в 2006 році. Якщо петиція набере необхідну кількість підписів – Верховна Рада вирішить – заборонити чи препарати при вирощуванні м’яса в Україні. “