На Чернігівщині відмовилися демонтувати портрети Леніна та Сталіна

Український інститут національної пам’яті звернувся до Генпрокуратури та Нацполіції через бездіяльність влади Новгород-Сіверського Черніговської області щодо демонтажу зображення Володимира Леніна та Йосипа Сталіна з водонапорної башти у центрі міста

Про це повідомляє прес-служюа УІНП.

Так, УІНП надіслав правоохоронцям офіційні листи з проханнями перевірити вказані відомості та порушити кримінальне провадження за ст. 436 Кримінального кодексу України щодо поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму. Крім того, в Інституті нацпам’яті просять розслідувати ці факти та притягнути до відповідальності винних.

В УІНП також зазначили, щ в місті досі не перейменували в рамках декомунізації вулицю Карла Маркса, на якій розташовано зокрема відділ поліції, та не демонтували зображення серпа і молота з будівлі по цій вулиці.

Крім того, в Інституті наголосили, що заклики демонтувати зазначені зображення міську владу просять з 2016 року.

“16 листопада 2017 р. на адресу Новгород-Сіверського міського голови Олега Бондаренка вже офіційним листом звернувся Інститут. У зверненні центрального органу виконавчої влади роз’яснено необхідність безумовного й невідкладного демонтажу зображень комуністичних вождів Леніна і Сталіна. Результат – ігнорування. 7 грудня 2017 р. у відповіді за підписом Новгород-Сіверського міського голови Олега Бондаренка на адресу Інституту, зокрема, заявлено: “Зображення В. Леніна та Й. Сталіна на водонапірній башті біля ринкової площі міста ніяким чином не використовується як символіка комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів”, – розповіли в УІНП.

При цьому УІНП наголошує, що відповідно до закону про декомунізацію демонтаж мали здійснити ще в 2015 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *