Loading...

МВФ запідозрив, що чиновники вказали в е-деклараціях лише крихти від справжніх багатств

У Міжнародному валютному фонді вважають, що українські чиновники приховали частину свого майна і не вказали їх в електронні декларації. Як написала на своїй сторінці в Facebook голова Національного агентства щодо запобігання корупції Наталія Корчак, про це в четвер на зустрічі в НАПКА заявив старший експерт фінансового сектора МВФ Емануель Матіас. За словами Матіаса, фонд «уважно стежить за ситуацією в Україні».

«Відповідно, вони побачили певну непослідовність у деклараціях деяких українських топ-чиновників: стану, про які писала міжнародна преса, зараз чомусь відсутні в електронному реєстрі», – додала Корчак.

Матіас зазначив, що система е-декларування є значним досягненням України, і мало хто вірив, що це можливо.

«Чимала кількість міжнародників до цього часу висловлюють здивування, що система почала працювати. З огляду на це, і для міжнародної спільноти, і для українського суспільства, вкрай важливий сьогодні превентивний фактор, який повинен спрацювати внаслідок рішення щодо тих, хто проігнорував свій обов’язок оприлюднити інформацію про майно », – написала глава Назка.

«З огляду на, м’яко кажучи, незацікавленість деяких вітчизняних чиновників в повноцінній роботі Нацагентства, зокрема в проведенні перевірок щодо законності придбаних станів, припускаю, що співпраця з міжнародними антикорупційними організаціями стане чи не головним інструментом у викритті нечесних на руку українських чиновників», – додала вона.

За словами Корчак, оприлюднення декларацій – це тільки перший крок на природному шляху очищення суспільства від корупціонерів. Наступний крок – перевірка декларацій і відповідні вироки.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *