МОЗ: Для медиків закупили браковані захисні костюми

Заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова заявила, що державне підприємство “Медичні закупівлі України” закупило для медиків 90 тисяч бракованих захисних комбінезонів.  Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Так, згідно з інформацією на сайті ProZorro , Міністерство охорони здоров’я 17 квітня підписало договір з ТОВ “Меддів” на постачання 71 374 китайських захисних комбінезонів на загальну суму 34,87 млн гривень (ціна одного – 488 гривень).

За три дні до цього ДП “Медичні закупівлі України” домовилось про закупівлю 90 тисяч костюмів вітчизняного виробника ТОВ “Текстиль контакт” за 22,05 млн гривень (ціна одного – 245 гривень).

Шаталова стверджує, що ці костюми не відповідають стандарту 1426 “Одяг захисний. Захист від інфекційних агентів”.

Тож МОЗ нібито було змушене самостійно вийти на ринок, тому що закупівельне підприємство придбало не ті костюми.

“Навіть сам виробник визнає, що ці костюми не підходять для захисту лікарів-анестезіологів, інфекціоністів і терапевтів, які лікують хворих першої лінії і цілий день одягнені в захисні костюми”, – написала заступник міністра.

За її словами, замість цього були куплені костюми китайського виробника Nanjing Trust Garment Company LTD, які мають європейські сертифікати і відповідають стандарту 14126.

“Сенс не в тому, щоб купити найдешевші костюми, які не зможуть захистити лікарів. Сенс у тому, щоб забезпечити наших лікарів надійним захистом”, – зазначила Шаталова.

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Меддів” належить Богдані Вітковській, Ганні Шевцовій (по 45%), Олександру Охріменку та Наталії Потребчук (по 5%).