Мостова: Відбулася страшна річ – в українців рамка завдань звузилася до виживання власної сім’ї
Україні потрібен раціональний план, який скаже, в чому “унікальна економічна пропозицію” країни на світових ринках, вважає головний редактор тижневика “Дзеркало тижня” Юлія Мостова.
Україна – нація з великою історією, але без історії державності, що привело не тільки до недовіри серед українців, а й до того, що в країні не сформувалася власна еліта, сказала головний редактор тижневика “Дзеркало тижня”, аналітик Юлія Мостова під час виступу на конференції випускників Української школи політичних студій в Києві, повідомляє “Новий Час”.
“Це призвело до того, що люди говорили: нас туди не пустять, вони там без нас розберуться. І внаслідок цього сталася дуже страшна річ – в українців звузилася рамка завдань до виживання власної сім’ї. Ви знаєте, хто такий Порошенко? Хто такий Янукович? Хто такий Ющенко? Це середньостатистичні українці, які отримали можливість масштабно подбати про свою сім’ї. Все. Люди, які зациклені виключно на свою сім’ю, не полетять в космос. Розумієте? Вони греблі не вибудували. Вони не зроблять якихось шокуючих і необхідних світу відкриттів “, – зазначила вона.
За словами Мостової, українці повинні усвідомити одну річ: крім розширення рамок завдань, необхідне підвищення амбіцій української нації і українського народу. “Для цього ми повинні створити не тільки національну ідею, про яку весь час говорять (хоча емоція надзвичайно важлива, я це розумію). План. Потрібен раціональний план, який скаже, в чому наша унікальна економічна пропозиція на світових ринках. З ким ми будемо тоді, коли будуть розростатися всі ці біг-дати, економічні системи і так далі, які зараз країни вибудовують вже зовсім в іншому масштабі, ніж одеський сьомий кілометр або Барабашово “, – додала вона.
Мостова вважає, що те, чи будуть дострокові вибори в Україні наступної весни чи ні, не важливо, тому що нічого не зміниться. “Тому що ми не встигнемо якісно перебудуватися. Тому що ми не встигнемо ще зробити цей план. Тому що ми не встигнемо ще створити ті групи, які будуть його реалізовувати так, щоб село співало через десять років роботи, як в Китаї, при будівництві (великого китайського муру. – “ГОРДОН”), цій змичці і зустрічі. У нас просто немає цих десяти років. Це все треба робити швидше “, – сказала аналітик.