Loading...

Козаченко розповіла, хто гальмує люстрацію в Україні

Більшість чиновників, які потрапляють під закон про люстрацію, вже покинули свої посади, однак є і ті, кому вдалося обійти закон. Про те, хто перешкоджає очищенню влади найбільше, розповіла Politeka колишня глава департаменту по люстрації  Тетяна Козаченко.

«Згідно із законом« Про очищення влади »завершена перевірка посадових осіб категорій« А »,« Б », тобто керівних посад, і майже всіх з категорії« В »- просто чиновників», – сказала вона.

Перевірка показала, що під заборону потрапляють не більше 5 тисяч посадових осіб при загальній кількості в 700 тисяч. За словами Козаченко, за час дії закону 98% чиновників, які підпадають під заборону перебувати на певних посадах, були звільнені.

«Інші 2% – це випадки порушень, коли люди залишаються на посадах або завдяки судовим рішенням, або через ігнорування закону першими особами держави: президентом, генеральним прокурором, міністром МВС, головою СБУ і головою Державної фіскальної служби. Ось ці люди відносно конкретних осіб не просто ігнорують закон про очищення влади, а й роблять це зухвало», – зазначила колишній глава департаменту по люстрації.

Вона додала, що керівництво МВС і СБУ довільно вивели з-під дії закону керівників самостійних структурних підрозділів центрального апарату та їх заступників.

«Скільки там нелюстрованних осіб ми не знаємо, тому що, наприклад, СБУ просто закрило цю інформацію на державному рівні», – заявила Козаченко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *