МІСЬКИЙ ГОЛОВА ПРОВІВ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ

16 травня, міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область) Тарас Костін

Міський голова Тарас Костін: "Незважаючи на суттєві витрати на ЦПТО, є можливість рухати і немало проектів по благоустрою міста"

Міський голова Тарас Костін: “Незважаючи на суттєві витрати на ЦПТО, є можливість рухати і немало проектів по благоустрою міста”

провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Тема – широке коло питань сьогодення, що можуть цікавити громаду міста.

Він, зокрема, зазначив, що одним з пріоритетних завдань влади є благоустрій. Скажемо, рясні травневі дощі, тепло дуже сприяють росту трави. Її косіння є традиційною сезонною роботою. І тут справі лише допомагає те, що цех “Благоустрій” ВУКГ, і ВУЖКГ налагодили між собою співпрацю. Взагалі дуже добре відгукнувся про початок роботи на новій посаді Олександра Слюсаря (керівник нового ЖЕКу). Майже щотижня на одній-двох вулицях включають вуличне освітлення. А загалом за останні 2 роки вуличне освітлення з’явилося додатково на 50 вулицях.

Стосовно відновлення доріг, міський голова поінформував про те, що не так давно було завершено капітальний ремонт вул. Пугачова. Виготовлено проектно-кошторисну документацію для ремонту вул. Кутузова, на завершальній стадії робота над такою ж документацією для вул. Борисівське поле. В планах й інші проекти, наприклад, по відновленню тротуару біля ЗОШ №2 тощо. До речі, відмітив, що багатьом переяславцям сподобалося, як в українській стилістиці було викладено тротуар біля сьомої школи, і сказав, що подібна практика продовжуватиметься і надалі.

– Хоча такий орнамент дещо і дорожчий від звичайного асфальтування, – наголосив, – але ж ми бачимо наскільки це естетичніше, і практичніше.

Тарас Костін зазначив, що хоч з початку цього року доводиться витрачати великі кошти на утримання міського ЦПТО, є можливість рухати і немало проектів для поліпшення благоустрою міста. Він відповів на запитання журналістів. Перше якраз і стосувалося ЦПТО.

Зап.: Чи можливе все ж таки відновлення його фінансування з держбюджету?

Відп.: І ми, і представники профтехосвіти, і хто вже тільки не звертався до найвищих інстанцій про таке відновлення. Як бачимо, ефекту від цього поки що мало. Якщо і в другому півріччі держфінансування не відновиться, будемо фінансувати ми. Там же і наші люди працюють, і вчаться наші діти. Зараз в училищі працюють і над скороченням працівників на 10 %, і обсягами витрат тощо.

Зап.: Останнім часом великого резонансу набуло питання діяльності на території “Точмашу” підприємства “Металекс М”, що займалося переплавкою алюмінієвої вторсировини.

Від.: В усі інстанції, куди тільки було можна, ми зверталися, щоб було перевірено правомірність роботи такого виробництва. Вони обіцяли удосконалити його, не забруднювати довкілля. Та вже набули такого негативного авторитету, що  бачити це виробництво у Переяславі ніхто не хоче. І зараз керівництво цього підприємства підшукує виробничі площі в іншому місці. З Переяслава вони невдовзі повинні вибратися.

Зап.: Піднімалося питання про освітлення вулиці на Солонцях.

Відп.: Там справа ускладнюється тим, що немає електроопір. Робити на таких вулицях освітлення дорожче, ніж на тих, де вони вже є. Але це питання часу. Звісно, ми не можемо охопити всі вулиці зразу. Рухаємося поступово, у міру можливостей.

Зап.: Чи є все ж таки перспектива вирішення проблеми з бродячими собаками?

Відп.: По-перше, готується загальноміська програма поводження з домашніми тваринами. Її розгляд планується на наступній сесії міської ради 26 травня. По-друге, оскільки створення повноцінного притулку для собак поки що не виходить, бо тут потрібні доволі великі кошти, йдемо дещо іншим шляхом. На території ВУКГ споруджується кілька вольєрів. Ідея в тому, щоб працівники цеху “Благоустрій” відловлювали найбільш агресивних бездомних собак. На кілька днів їх розміщуватимуть у цих вольєрах, ветеринари, з якими вже є домовленість, безкоштовно робитимуть стерилізацію. Потім тварин відпускатимуть в місто.

На цей рік у бюджеті на безпритульних тварин передбачено 40 тис. грн. Половину вже заплановано витратити і на вольєри і на відповідні медпрепарати і таке інше.

Зап.: Минулого року доволі інтенсивно проводилося ремонтування шиферних покрівель на багатоповерхівках. Чи продовжиться таке ж і цього року?

Відп.: Що стосується саме такого ремонту, то коштів на це не передбачено. Проте для жителів багатоповерхівок відкриваються можливості ремонту своїх будинків в рамках міжнародної програми ЄС та ПРООН, де міська рада є дольовим учасником у співфінансуванні. Оскільки учасником цієї програми може бути лише ОСББ, пропонуємо всім зацікавленим звертатися до відділу економіки міської ради та отримати роз’яснення, як створити ОСББ, як подати заявку на участь у програмі і таке інше.

Зап.: У місцевих ЗМІ було оголошено про завершальний етап обговорення про повернення місту історичної назви.

Відп.: Так, воно тривало протягом року. На сьогодні десь 70-75 % переяславців підтримують, щоб місто називалося Переяслав. Але є і противники, серед них і молодь. Кажуть: “Для чого щось міняти? Не на часі. Це ж додаткові витрати”. Для звичайних людей витрат ніяких не буде. Просто з часом, коли оформлюватимуть якісь документи, їм автоматично запишуть іншу назву. Організаціям, підприємцям, які постійно ведуть діяльність, потрібно буде зробити деякі зміни. Підсумкове рішення про зміну назви міста прийматиме сесія міської ради.

Зап.: Чи ще актуальне питання адміністративно-територіальної реформи, тобто про об’єднання громад?

Відп.: Як відомо, реформа розрахована на 2-3 роки. Для перших її учасників передбачені певні преференції, для тих, хто уникатиме участі, незручності, тобто буде і “пряник”, і “лозина”. У нас ця справа посувається не дуже активно, але за участі районної влади ми вже проводили ряд консультацій.

Зараз не передбачається об’єднання міста і всього району. Можливо, такого і взагалі не буде. Натомість на території Переяславщини можливе створення кількох великих громад за принципом територіального розташування. Скажемо, до міста могли б приєднатися найближчі сільські ради – Стоп’яг, Гайшина, Дем’янець, Цибель, Великої Каратулі. Питання про це плануємо винести на розгляд наступної сесії міської ради.

Зап.: Ніяк не вдається перевести перевізників до метро “Харківська” з автозупинки на вул. Б. Хмельницького.

Відп.: На вул. Героїв Небесної сотні, 1 (колишня Щорса), що виходить до привокзальної площі їм вже й місце дали, і заїзну кишеню вони зробили, і навіть домовленість була про перехід. Та реально перейти вони відмовляються. Кажуть, що там у них зменшиться кількість пасажирів, і відповідно, прибутки. Поліція і податкова інспекція, які лише і мають можливість на них вплинути, очевидно, не знаходять законних підстав, щоб змусити цих перевізників виконати рішення міської ради. Ми ж силовими методами діяти не можемо.

Записав Леонід МІЛЮТІН