Мінторг США вніс ще 81 російську компанію до списку санкцій!
Путін не захотів домовлятись з Обамою щодо вирішення російсько-українського конфлікту та конфлікту у Сирії – у відповідь на це Росія одержала додатковий список санкцій. Барак Обама не встиг повернутись із самiту G20 до США, як із Вашингтона миттю надійшла приємна вістка: Мінторг Сполучених Штатів Америки розширив список санкцій щодо російських компаній.
Влада США планує розширити список компаній, щодо яких вводяться санкції через конфлікт на сході України. Про це у вівторок, 6 вересня, говориться в повідомленні, опублікованому на сайті офіційного видання американського уряду Federal Register. Воно вивісило для ознайомлення новий список санкцій. Сам документ буде опублікований у середу, 7 вересня.
Під дію обмежувальної політики США потрапляє 84 компанії. З них 76 компаній – чисто російські і сім організацій відносяться конкретно до Криму, який американська сторона позначає під назвою «кримський регіон України». Крім того, в список включені по дві компании з Гонконгу та Індії.
В основному список санкцій Мінторгу дублює аналогічний документ мінфіну США, проте в ньому присутні 12 підприємств, які раніше не згададувались мінфіном. Зокрема, обмежувальна політика поширюється на компанії «Ангстрем-М», «Джіован»(Giovan Ltd), «Ангстрем», «Ангстрем-Т», ВАТ «ВО Радіоекспорт», Пермська науково-виробнича приладобудівна компанія (ПНППК), АТ «Мікрон», АТ НПФ «Мікран», НПК «Гранат»,«Текнопол компані», «Текнопол лімітед» і ЛКФ «ROSHEN».
Санкції міністерства торгівлі США торкнуться 81 компанію і організацію під 86 найменуваннями. Більше 50 компаній зі списку є підконтрольними “Газпрому” – для них вводиться обов’язкове ліцензування всіх поставок. Сім компаній мають відношення до Криму, також в списку вказані компанії з адресами в Індії та Гонконгу.
Під санкціями виявилися також підрядники на будівництво Керченського моста в Криму: “СГМ-міст”, генеральний підрядник будівництва моста через Керченську протоку, дочірнє підприємство компанії “Стройгазмонтаж” Аркадія Ротенберга. Також в список компаній, включених під санкції, потрапив замовник будівництва Керченського мосту ФКУ упрдор “Тамань” Федерального дорожнього агентства і петербурзьке підприємство “Гіпростроймост”, спроектувати споруду.
Жорсткий режим і презумпція відмови
Крім того, в списку виявилася група компаній “Ангрстрем”, що є провідним російським виробником мікроелектроніки і один з лідерів по виробництву радіоелектронної апаратури “Микран”.
На думку Вашинтона, подібні компанії завдають шкоди національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам країни, а також порушують принципи міжнародного права і провокують конфлікт.
Внесення компанії в подібний список тягне за собою жорсткий режим експортного контролю США та обов’язкове ліцензування всіх поставок. У документі говориться, що при розгляді ліцензійних заявок відповідно до режиму санкції буде діяти “презумпція відмови”. США можуть заборонити постачання до Росії будь-якого американського товару, який поширюються правила експортного контролю США.