Міністр закликав українців не поспішати із продажем землі та пояснив чому

Міністр сільського господарства та продовольства Роман Лещенко прогнозує, що до кінця року середня вартість гектару буде близько 50 тис. грн. За два місяці середня вартість гектару склала близько 35 тис. грн. Про це він сказав в інтерв`ю “Цензор”

“Закликаю громадян України не поспішати з продажем. Я вважаю, що українська земля недооцінена і вартість буде зростати на 7-10% в рік, орендна плата буде також зростати. Я закликаю українців працювати на своїй землі або здавати її в оренду”, – говорить міністр.

За його словами, за кілька років українські землі будуть коштувати як у Східній Європі. І досвід Польщі чи Болгарії чітко показує, що земля зросла у вартості за 10 років функціонування ринку землі.

“Ми бачимо, що сьогодні немає поспіху і люди мудро приймають рішення. Пропозиція менша, ніж попит. Тому всі наші опоненти, які розповідали про вивіз чорноземів, множаться на нуль. З початку запуску ринку було понад 13 тис. транзакцій. Це дрібниці. І це ще раз підтверджує той факт, що спекуляції на тему землі були ні чим іншим, як способом заробляння грошей”, – говорить Лещенко.

Наразі Міністерство відстежує всі транзакції купівлі-продажу та готується у вересні презентувати розширену аналітику земельного моніторингу.

БЦ запитав у міністра, наскільки нотаріуси готові у професійному плані реєструвати земельні угоди. Адже ринок говорить про те, що часто у регіонах нотаріуси не професійні та не перевіряють дані, від чого потім виникають проблеми.

Лещенко вважає, що нотаріуси готові та не можуть провести угоду, якщо по системі реєстрів не проведено перевірку всіх даних. Якщо нотаріус проведе угоду з порушенням процедури, то така угода буде визнана не дійсною, а нотаріус буде нести юридичну відповідальність.

“Ще роки два тому, до прийняття антирейдерського закону, були недоброчесні нотаріуси. Зараз ситуація кардинально інша. Те, як нотаріуси відпрацювали перші тижні ринку землі – заслуговує поваги. Цю історію, що у нас некомпетентні нотаріуси та нічого не має, я слухаю постійно. Та ставлю питання: “А 30 років було все добре? 5 млн га виведено у приватну власність – це нормально? Тільки на тридцятому році незалежності відбувається обмін даними між Держгеокадастром і Держреєстром прав на нерухоме майно! Деякі люди отримали під безоплатну приватизацію землі по 5 разів і система це допускала. Розмови про неготовність – це розмови про те, щоб залишалася тінь”, – впевнений Лещенко.

За його словами, проблемні питання є, але земельна реформа – це живий організм, який потрібно удосконалювати. 

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram