Алкогольні напої в Україні здорожчають

Мінекономіки перегляне алгоритм розрахунку мінімальних роздрібних цін на алкоголь у сторону їх збільшення. Чиновники кажуть, що це має допомогти легальним виробникам. Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, про це заявив заступник міністра Сергій Теленик.

Проект постанови про затвердження оновлених цін уже розроблений Міністерством економіки. Документ перебуває на погодженні з іншими органами влади. Зазначається, що через подорожчання сировини і матеріалів, що використовуються в галузі, легальні виробники алкогольних напоїв без актуалізації МРЦ не можуть підняти вартість свого продукту до економічного обґрунтованого. Підприємці не витримують конкуренції з нелегальними виробниками, які, використовуючи сировину з «чорного ринку», занижують ціни.

При цьому Теленик зауважив, що такі заходи мають забезпечити конкуренцію на ринку алкогольних напоїв, а також зменшити сегмент тіньового ринку. При цьому він зазначив, що Мінекономіки спільно з Державною установою “Інститут економіки та прогнозування НАН України” опрацьовують  алгоритм проведення розрахунків МРЦ та вивчають можливості його удосконалення.

У міністерстві заявили, що вдаються до заходів, які спрямовані не лише на детінізацію ринку, але й на розвиток реального сектору економіки.

Нагадаємо:

Раніше у Держстаті повідомили, що за рік в Україні значно підвищилися ціни на вітчизняні сигарети і алкогольні напої. Найбільше подорожчали тютюнові вироби, а серед алкогольної продукції зафіксували зростання цін на пиво, горілку і столові вина.

Згідно з опитуванням групи «Рейтинг», 66% респондентів в Україні п’ють алкоголь, із них 1% – вживає спиртне щодня.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram