Міністр: на Київщині середня ціна 1 га с/г землі становить 240 тисяч грн

Середня вартість одного гектара сільськогосподарської землі по Україні вже зросла до майже 44 тисяч гривень, в той же час, вартість такої землі в Києві сягає 240 тисяч гривень. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на прес-конференції, присвяченій 100 дням роботи ринку землі, передає УНІАН.

«Середня вартість одного гектара сільськогосподарської землі станом на жовтень становить 43 тисячі 879 грн. Вартість землі для ведення товарного с/г виробництва сягає 32 тисячі 857 грн, а для особистого селянського господарства – 33 тисячі грн. У той же час, у нас є Київська область, де середня ціна одного гектара с/г землі становить 240 тисяч грн», – сказав міністр.

Він зазначив, що такі землі в Києві та містах-супутниках, очевидно, не будуть використані для сільськогосподарських потреб.

За словами міністра, зараз учасники ринку землі формують на сільськогосподарські ділянки ціни, які зросли майже вдвічі з моменту зняття мораторію на продаж.

Так, ще в липні 2021 року мінімальна середня ціна на с/г землю становила близько однієї тисячі доларів за гектар.

ЗМІ повідомляють, що найбільший шматок землі продали в Київській області – на 74,28 га. У цьому ж регіоні зафіксована найвища ціна за 1 га – 39860000 грн. Одночасно дешевше за гектар просили в Чернігівській області – всього 315 грн.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram